Пантолони: најнови есенски комбинации

 
 
   

Се ближи есенската сезона и немаме друг избор освен да се информираме за сите трендови и врвни парчиња на облека, како и модни додатоци кои ќе го привлечат нашето внимание.Истражувајќи ги сите парчиња што ќе му дадат на нашиот стил најмодерен печат, откривме дека панталоните се неопходни за време на есента. Освен дизајнот, многу е важно и како ќе ги стилизираме.Sвездите на уличниот стил веќе презентираат модерни комбинации на облека со панталони во главната улога на нивните профили на Инстаграм.Погледнете ја галеријата со фотографии и пронајдете ги најновите начини на комбинации кои ќе сакате да ги испробате што е можно поскоро!

Пантолони и краток кардиган

Омиленото парче на Французинките, сега спаѓа во категоријата „мора да се има“ за есенската сезона. Оваа сезона, како што сите знаеме, доминираат светли бои и тоа значи дека нашето внимание треба да биде насочено во оваа насока. Покрај тоа, Simone Porte Jacquemus во колекцијата „La Montagne“ ни стави до знаење дека парчињата во смели бои се неопходни за есента. Затоа создадете силни комплети, избирајќи панталони во светли нијанси и облечете ги со соодветни кардигани.

Панталони и блејзер

Костумите секогаш се сметаат за класични, а во последните сезони, трендсетерите ни предложија на најдобар начин како да ги носиме. Од друга страна, блејзер заедно со панталони – не во комплет – е еден од најубавите начини за креирање на стајлинзи кои се погодни за сите прилики. Панталони со широк крој, заедно со голем блејзер и кломпи, изглед – кој сите сакаме да го пробаме оваа есен.

Трикотажа

Започнува периодот во кој плетените парчиња имаат свое почесно место и ние мора да ги истакнеме на најдобар начин. Можете да носите комплети од трикотажа кои се состојат од топ и панталони или да комбинирате два различни вида на трикотажа. Претпочитајте неутрални есенски тонови, како кафена со сива и подигнете го стајлингот на повисоко ниво со додатоци, односно ексцентрични чевли и чанти.

Минималистички стил

Колку и да го привлекуваат нашето внимание, посебните и интензивни парчиња, минималистичката облека никогаш не излегува од мода. Што е посигурно и поелегантно од црно -бела комбинација? Потпрете се на елегантни црни панталони кои ќе ги носите со бели топови и високи потпетици.

 Комбинирајте дезени

Овие дезени влегоа во нашата гардероба за да ни дадат доза на оптимизам и да ни го кренат расположението. Значи, нема ништо подобро од експериментирање со нив и нивно интегрирање во вашата дневна рутина. Карираната шема несомнено припаѓа на есенската сезона. Комбинирајте панталони во стилот на 70 -тите со кошула што одговара, исто така.


 
 
   
Translate in English»