Инспирација: Морнарски стилови кои ќе ве освојат на прв поглед

Инспирација: Морнарски стилови кои ќе ве освојат на прв поглед

Црвено-бело, црно-бело или бело-сино, како што сакаше и Coco Chanel – линиите се едни од безвременските трендови … Секоја летна сезона, линиите се шик-протагонисти на секоја комбинација, а исто така и оваа сезона, модните писти уште еднаш беа посветени на морнарските џемпери, блузи, кроп маици, здолништа и фустани. Како да го максимизирате парискиот стил ова лето...

23.07.202121.07.2021
Тексас здолништето е лежерна класика на летната сезона која совршено ќе служи за секоја забава

Тексас здолништето е лежерна класика на летната сезона која совршено ќе служи за секоја забава

Мини тексас здолниште е модно парче кое мора да го имате ова лето, а подолу ви ги пренесуваме најубавите модели … Zara Тексасот е во мода со години, но секако, во различни варијанти. Од искинати тексас панталони до тексас фустани, тоа е облека која ја обожаваат трендсетерките, но ова лето, токму тексас здолништето е најбараното парче....

21.07.202121.07.2021
Време е за голема летна распродажба во Скопје Сити Мол

Време е за голема летна распродажба во Скопје Сити Мол

Како и секоја година јавноста со нетрпение ги очекуваме големи попусти! Ова  топло лето направи Skopje City Mall и продавниците во него да обезбедат уште пониски, односно навистина ”жешки” цени на своите посетители. Овој период во Скопје Сити Мол започнуваат најголемите попусти и промоции кои продавниците ќе ги понудат на летните колекции. „Сите знаеме дека...

15.07.202116.09.2021
Моќни микро трендови: Ова лето сакаме сè што ни доаѓа во светли и весели бои!

Моќни микро трендови: Ова лето сакаме сè што ни доаѓа во светли и весели бои!

6 микро трендови  ќе ги гледаме насекаде ова лето … Ако сме сигурни во нешто, тогаш тоа е фактот дека нè чека жешко лето! И не, ова не се однесува само на температурите, туку и на модните стилови во кои ќе  шетаме по жешките улици, а нашето внимание овој пат го привлекуваат оние помалку впечатливи,...

12.07.202108.07.2021
Јули е „срце на летото“: 10 стилски изгледи за на одмор но и во вашиот град!

Јули е „срце на летото“: 10 стилски изгледи за на одмор но и во вашиот град!

Влеговме во јули со горештини и високи температури … Јули е „срцето на летото“ и сигурно сите ваши мисли се поврзани со летните одмори или барем, краток одмор. Доколку ви недостасува инспирација за создавање имагинативни и модерни аутфити, ви подготвивме инспиративни идеи за вашите „ресорт“ стајлинзи, но и парчиња што ќе ви бидат потребни доколку...

08.07.202108.07.2021
Заврши тридневниот LATE NIGHT SHOPPING во Skopje City Mall

Заврши тридневниот LATE NIGHT SHOPPING во Skopje City Mall

Изминатиот викенд во Skopje City Mall се одржа тридневен Late Night Shopping. Оваа година, темата на тридневното шопинг искуство беше гламурозниот ретро Холивуд стил. Шопинг, забава и многу активности го збогатија настанот кој веќе традиционално е препознатлив по одличниот шопинг со големи намалувања и попусти. „Среќни сме што добивме можност повторно да се дотераме, да...

06.07.202106.07.2021
Голем 3×3 баскет турнир во Скопје Сити Мол

Голем 3×3 баскет турнир во Скопје Сити Мол

Пријави се и биди дел од голем БАСКЕТ спектакл! Здружението “3×3 Basketball” Македонија заедно со Скопје Сити Мол, 09ти и 10ти јули организираат голем спортски спектакл, 3х3 баскет турнир. Ќе се одржува на просторот пред трговскиот центар. Заинтересираните “баскетболџии” ќе можат да се пријавуваат за турнирот на info@3x3macedonia.mk или на инстаграм профилот на 3x3macedonia Овој...

05.07.202110.08.2021
Anabella станува FABUspot – Иста локација, нова Beauty приказна

Anabella станува FABUspot – Иста локација, нова Beauty приказна

Вашето омилено место за разубавување, од денес со ново име – FABUspot! Нова Beauty авантура, со стариот добро познат квалитет, бидејќи вашето задоволство и насмевка се најважен поттик и инспирација! Токму затоа, оваа недела во  FABUspot (Скопје City Mall и хотел Мериот) ве очекуваат многу изненадувања и 20% попуст на поголемиот дел од асортиманот (01.07...

01.07.202101.07.2021
Како се носат карго панталони оваа сезона?

Како се носат карго панталони оваа сезона?

Трендот на работни униформи и карго панталони со гломазни џебови оваа сезона се рефлектира не само во вообичаените воени и сафари стилови, туку се трансформира во задолжително парче во sekoja женска гардероба. Вообичаените памучни модели сега коегзистираат со опции од лен и свила, а sвездите на уличниот стил нудат сè повеќе нови верзии на авторски интерпретации...

28.06.202128.06.2021
SKOPJE CITY MALL НАЈАВУВА LATE NIGHT SHOPPING ВО ХОЛИВУДСКИ СТИЛ

SKOPJE CITY MALL НАЈАВУВА LATE NIGHT SHOPPING ВО ХОЛИВУДСКИ СТИЛ

После повеќе од 1 година изолација, дистанца и многу малку можности за забава, се враќаме во стариот препознатлив стил и ви го најавуваме новото издание на Late Night Shopping во омилениот трговски центар, Skopje City Mall. Да се потсетиме на Холивуд забавите, филмскиот гламур, како и сите симболи на ретро забавата. Ве покануваме на 2ри јули да шопингувате...

28.06.202110.08.2021
На 25.06 „Skopje Unplugged“ во Скопје Сити Мол

На 25.06 „Skopje Unplugged“ во Скопје Сити Мол

Фестивалот на акустична музика, во организација на ЈУ „Универзална Сала“ и Град Скопје, „Skopje Unplugged”, го подготвува своето трето издание, кое ќе се одржи во петок (25-ти јуни), на кровот на паркингот во „Скопје Сити Мол“, со почеток во 18:30 часот. „Skopje Unplugged” е единствениот фестивал кој третира исклучиво акустична музичка изведба. Оваа година на...

21.06.202117.07.2021
Една убава кошула – три успешни модни комбинации!

Една убава кошула – три успешни модни комбинации!

Доколку оваа летна сезона сте расположени да ја покажете вашата романтична страна со вашите комбинации, ние имаме совршена идеја за вас … Инспирирани од летото, високите температури и чувството на безгрижност, овој пат решивме да ви покажеме како можете да создадете три аутфити со едно романтично парче облека. Избравме женствена кошила со карнери, а ако знаете...

20.06.202103.06.2021