Ви откриваме кој модел на New Balance патики е популарен деновиве

Ви откриваме кој модел на New Balance патики е популарен деновиве

New Balance е бренд кој со години е под радарот на љубителите на модата, но за сите оние кои сакаат да носат удобни обувки, New Balance патиките отсекогаш биле нивниот избор. Во последниве години, овој бренд стана мега популарен. New Balance 327 Денес, веројатно едни од најпопуларните патики се од брендот New Balance. Неколку модели...

10.05.202310.05.2023
Мај – месечен распоред на „Skopje City Running Club“

Мај – месечен распоред на „Skopje City Running Club“

Колку пати сте си рекле: „Ќе почнам да трчам следната недела“? Колку пати сте сакале да истраете во таа одлука, а потоа поради некоја причина сте ја изгубиле мотивацијата и не сте го направиле ниту првиот чекор? Сигурно имате приоритетни задачи, токму затоа Skopje City Mall реши да создаде уникатна програма за рекреативци и идни...

04.05.202304.05.2023
Да се заштитиме од сонцето, да спречиме рак на кожа

Да се заштитиме од сонцето, да спречиме рак на кожа

Месец мај е посветен на подигнување на свеста кај пациентите за рано откривање на рак на кожата.Во мај традиционално во Македонија се одвива низа години наназад со значаен успех и кампањата Еуромеланома, посветена на раното откривање на овој малигнен меланом. Со проверка на сомнителни промени на кожата може да се идентификува појава на најопасните тумори...

03.05.202303.05.2023
Откријте ја колекцијата на костими за капење Mango – лето 2023 година

Откријте ја колекцијата на костими за капење Mango – лето 2023 година

Нема подобро сознание од тоа дека летото е пред прагот. Секој ден сме се поблиску и поблиску до најубавата сезона. Сонцето, морето и плажата се сè што ни треба за да ги наполниме батериите. Нашата летна униформа е костим за капење кој не го соблекуваме и затоа мора да биде совршен. Мора да ни стои...

03.05.202320.04.2023
Колекцијата од лен на Mango е идеална за жешките летни денови

Колекцијата од лен на Mango е идеална за жешките летни денови

Колекцијата на Mango од лен е сѐ што ни треба ова лето. Ленот е бр. 1 материјал кога летото е во прашање. Лесен и проsирен, ѝ овозможува на нашата кожа да дише кога надвор е неподносливо топло. Ленот првенствено сакаме да го носиме затоа што е многу пријатен на кожата, но ни се допаѓа и...

02.05.202320.04.2023
ПОЧНУВААТ „ДЕНОВИ НА ФИЛИГРАНСТВО И НАКИТ“

ПОЧНУВААТ „ДЕНОВИ НА ФИЛИГРАНСТВО И НАКИТ“

Од 4 до 7 мај, во организација на Скопје Сити Мол и во соработка со Занаетчиска комора Скопје ќе бидат отворени „Денови на филигранство и накит“, настан на кој ќе се претстават дури 23 „артизанс“ индивидуалци – уметници. Ова е единствена можност на едно место да се видат рачно изработени уметнички форми на накит од...

26.04.202326.04.2023
JYSK ВО SKOPJE CITY MALL СО ПРЕМИУМ ПРОДАВНИЦА И НОВА ЛОКАЦИЈА!

JYSK ВО SKOPJE CITY MALL СО ПРЕМИУМ ПРОДАВНИЦА И НОВА ЛОКАЦИЈА!

Нашата приказна за уште подобра скандинавска понуда, од 27.04.2023 ја продолжуваме со нова локација на 2риот кат. Сега, на вашето омилено место за уредување на домот му дојде време за разубавување! Подгответе се за уште поубава продавница, поголема и според најновиот концепт на JYSK. Со релокацијата на продажениот салон во Skopje City Mall, JYSK ја...

24.04.202324.04.2023
Original Marines – нова креативна и разиграна колекција пролет-лето 2023

Original Marines – нова креативна и разиграна колекција пролет-лето 2023

Новата колекција пролет-лето 2023 на Original Marines од 0 до 14 години, открива креативен и разигран стил кој ја оживува гардеробата на вашите деца. Интензивните бои се менуваат со нежни нијанси, едноставни линии и светли ткаенини, давајќи ѝ на колекцијата смела и иновативна нота. Тексас кошула Тексас јакна Новата колекција пролет-лето 2023 година посветена на...

20.04.202320.04.2023
Најубави пролетни мантили од актуелната понуда

Најубави пролетни мантили од актуелната понуда

Мантилот е едно од постојните парчиња што мора да се најде во секоја гардероба. Вечна класика која никогаш нема да излезе од мода, околу која се врти секоја пролетна облека. Zara Пролетниот мантил е одлично преодно серзонско парче кое ќе го носите со години, па токму затоа се исплати да инвестирате во добар и квалитетен...

18.04.202311.04.2023
Креативна колекција на PARFOIS пролет/лето 2023 година

Креативна колекција на PARFOIS пролет/лето 2023 година

Дознајте повеќе за женската колекција на обетки на PARFOIS: златни обетки, големи обетки, обетки со монистра, обетки со привезоци, обетки со кристали. Влезете во продавницата на Parfois и купете обетки со емајлирана школка или разнобоен ѓердан со школки. Откријте ги најдобрите понуди во Parfois: очила, шарпи, чанти, шапки, кошули, фустани, мантили, папучи и уште многу...

12.04.202311.04.2023
Празнично работно време на Skopje City Mall

Празнично работно време на Skopje City Mall

Скопје Сити Мол оваа година го празнува големиот христијански празник Велигден. Празнувањето на Велгиден ќе се одржува во периодот од 08ти до 18ти април. Овој празник e особено забавен за најмалите бидејќи ги асоцира на бои, поставки и радост. Во трговскиот центар може да најдете џиновски велигденски јајца, нашиот Зајко со велигденското јајце, полу јајце...

10.04.202312.04.2023
Исклучително креативна колекција на Parfois пролет/лето 2023 година

Исклучително креативна колекција на Parfois пролет/лето 2023 година

Дознајте повеќе за женската колекција на обетки на PARFOIS: златни обетки, големи обетки, обетки со монистра, обетки со привезоци, обетки со кристали. Влезете во продавницата на Parfois и купете обетки со емајлирана школка или разнобоен ѓердан со школки. Откријте ги најдобрите понуди во Parfois: очила, шарпи, чанти, шапки, кошули, фустани, мантили, папучи и уште многу...

10.04.202303.04.2023