ПРЕМИНИ НА ВРВЕН ТРЕНИНГ СО UNDER ARMOUR

ПРЕМИНИ НА ВРВЕН ТРЕНИНГ СО UNDER ARMOUR

Брендот кој за кратко време со својот квалитет ја освои Македонија и оваа сезона ја претставува новата колекција за тренинг. Мисијата на Under Armour е да се направат сите спортисти подобри преку модерен дизајн и иновација и затоа не запираат со изненадувањата со уникатни модели на облека и обувки за тренинг. И овој пат материјалите од кои е направена новата...

09.01.201909.01.2019
Евровизиска Марија Спасовска во Skopje City Mall

Евровизиска Марија Спасовска во Skopje City Mall

Во сабота на 29.12.18 сите во Skopje City Mall. Марија Спасовска во 13.30 часот на вториот кат, во делот за детска облека, токму пред новогодишната кочија ќе ги пречека џуџињата и ќе ни го подели специјалниот Wenice Календар за 2019 година. Марија Спасовска е лицето на календарот Wenice за 2019 година. Марија е нашата јуниорска...

26.12.201826.12.2018
Ве носиме во “Новогодишен Свет на Бајките”

Ве носиме во “Новогодишен Свет на Бајките”

❄️Ве носиме во “Новогодишен Свет на Бајките” 😍 Секој од вас ќе има можност за прв пат да присуствува и да ужива во Куќата на Аладин и џинот од ламбата, слонот на 1001 ноќ, Ивица и Марица со Вештерката, Летечкиот килим на Аладин, Штиклата на Пепелашка, Кочијата на Пепелашка, бајки кои секој од нас ќе...

20.12.201821.12.2018
COLLECTING JORDAN SNEAKERS IS ABOUT PASSION, NOT NUMBERS.

COLLECTING JORDAN SNEAKERS IS ABOUT PASSION, NOT NUMBERS.

драво, Јас сум Александар Пелтеков, познат како раперот Alex P. Создавам музика од почетокот на 90-тите, уште кога бев дете. Роден сум и израснат во периферијата на Софија и сè уште живеам таму. Живеев во различни земји, но се чувствувам најсилен во Бугарија. Во мојата музика зборувам за она што е важно за мене, за...

19.12.201819.12.2018
ВЛЕЗИ ВО НОВИОТ СВЕТ НА ЧОВЕКОТ ПАЈАК ОВОЈ СЕМЕЕН ДЕН

ВЛЕЗИ ВО НОВИОТ СВЕТ НА ЧОВЕКОТ ПАЈАК ОВОЈ СЕМЕЕН ДЕН

На најновиот Семеен Ден во Cineplexx, дојди облечен во твојот најдобар Спајдермен костим и добиј можност да добиеш часовниксо ликот на Спајдермен од Flik Flak, или пак најновото Спајдермен Мени со играчка по избор. Ќе боиме на лице, ќе боиме и цртаме. Се гледаме во кино од 12-15:00, оваа сабота на 15.12.2018 Станува збор за новиот Spider-Man свет и сосема друга приказна која ќе не натера да се преиспитаме за...

14.12.201814.12.2018
ЗА КРАЈ НА 2018: GIBONNI ВО СКОПЈЕ КАКО ХЕДЛАЈНЕР НА ALL YOU NEED IS LOVE FESTIVAL!

ЗА КРАЈ НА 2018: GIBONNI ВО СКОПЈЕ КАКО ХЕДЛАЈНЕР НА ALL YOU NEED IS LOVE FESTIVAL!

Во Скопје Сити Мол се одража прескоференција по повод следните големи концерти во Скопје. За да авалонскава година заврши како што треба, со навистина огромен ќеиф ви најавуваме: најголемата музичка актуелна регионална ѕвезда GIBONNI ќе биде хедлајнер на овогодинешното издание на фестивалот All you need is love, во недела на 23-ти декември!  Идеална прилика за голема...

13.12.201814.12.2018
Алпско и Скопје Сити Мол те носат на кампот на „кралевите“

Алпско и Скопје Сити Мол те носат на кампот на „кралевите“

Светски фудбал, шпански тренери , кралско искуство од 14 до 18 јануари фондацијата на најтрофејниот клуб на планетава, Реал Мадрид организира камп во Охрид во хотелскиот компекс ” Аквалина”. .На месец дена пред почетокот на вториот камп на мадридистите Алпско млеко и Скопје Сити Мол подаруваат ваучери за учество на три деца кои преку своите...

10.12.201811.12.2018
Среќна и безбедна 2019 годинапетардите не се играчки

Среќна и безбедна 2019 годинапетардите не се играчки

Утре (ПЕТОК) во Скопје Сити Мол, СВР Скопје, Одделението за превенција во 12.00 часот, на платото пред Скопје Сити Мол во соработка со Општина Карпош, Црвен крст на Град Скопје и ученици од основните училишта од општината, ќе се реализираат превентивни активности во рамките на кампањата ,,Среќна и безбедна 2019 годинапетардите не се играчки“. Основна...

06.12.201806.12.2018
Новогодишен свет на бајките во Skopje City Mall

Новогодишен свет на бајките во Skopje City Mall

1За прв пат кај нас, и за прв пат во еден шопинг мол во регионот, во Скопје Сити Мол од 07 декември па се до 07 јануари 2019, децата а и возрасните ќе можат да уживаат во Новогодишниот свет на бајките. Секој од вас ќе има можност за прв пат да присуствува и да ужива...

05.12.201814.01.2019
Оваа сабота отворена работилница “Интерпретација на Пикасо”

Оваа сабота отворена работилница “Интерпретација на Пикасо”

Оваа сабота Ве покануваме на отворена работилница под водство на учениците од Меѓународното училиште НОВА. 👨‍🎨 Од 12:00-14:00 Учениците од 8 одд. имаа и можност да се претстават со својата изложба на тема “Интерпретација на Пикасо”. Го прооучуваа неговиот живот, важност за општеството, правецот на создавање и доминантноста и влијанието на продажните аукции. Се гледаме во...

29.11.201830.11.2018