Известување до јавноста за работно време на угостителските локали

Известување до јавноста за работно време на угостителските локали

Почитувани, Ве известуваме дека согласно препорачаните заштитни мерки од Владата на Република Северна Македонија од 12.03.2020 до 24.03.2020 сите кафетерии, ресторани и одделот за брза храна ќе работат со скратено работно време до 18 часот. Во делот за брза храна од Скопје Сити Мол исто така ќе биде направен нов распоред за седење за да се...

12.03.202013.03.2020
Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!

Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!

Skopje City Mall секоја година има незаборавни осмомартовски доживувања, шопинг и  нуди свежа перспектива на осмомартовските прослави. Најголемиот и најмодерениот шопинг центар во државата е секогаш со оригинални и забавни активности каде посетителите ќе доживеат еден различен и незаборавен 8 март, кој ќе се слави 4 дена! За сите оние кои го прославуваат 8 март,...

27.02.202022.05.2020
FORECAST: SUNNY WITH A CHANCE OF THUNDER

FORECAST: SUNNY WITH A CHANCE OF THUNDER

Нова година е вистинското време, а поради тоа и јас дојдов поранo, на почетокот на оваа година возејќи се на Thunder, со мојот Buzz Crew. Беше забавно, изминатите неколку недели e време кое го поминеме со пријателите и семејството, а исто така моравме да се потсетиме на интересните моменти од минатото. Сега, претпоставувам дека стоиме...

20.02.202020.02.2020
BE ZOOMED IN NIKE ZOOM 2K

BE ZOOMED IN NIKE ZOOM 2K

Без разлика што велат другите, она што никогаш не излегува од мода е да бидеш уникатен… На пример, секогаш брзам да пронајдам фенси патики и не ми е грижа што мисли некој за тоа. Го сакам мојот стил и навистина бев воодушевен кога видов дека се лансираат нови Nike Zoom. Необичен Nike љубител и фан, носталгичен...

07.02.202011.02.2020
НОСИ МЕ ВО ПАРИЗ СО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

НОСИ МЕ ВО ПАРИЗ СО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

По повод месецот на љубовта и денот на заљубените, од 8ми до 14ти февруари, Скопје Сити Мол подготви интересен настан за своите посетители, под мотото “Носи ме во Париз”. Сите заинтересирани можат да бидат дел од интересни повеќедневни игри за парови, забава за посетителите, а како модератори на шоуто ќе се појават познатите ТВ водители...

31.01.202022.05.2020
Известување до јавноста за лажна дојава и повторно нормално функционирање на молот

Известување до јавноста за лажна дојава и повторно нормално функционирање на молот

Со ова известување би сакале да ја информираме јавноста дека денешната дојава за подметната експлозивна направа во просториите на трговски центар – Скопје Сити Мол, е ЛАЖНА. Оваа лажна дојава денес беше причина нашиот објект да биде затворен на неколку часа, додека не се применат сите светски стандарди за безбедност на трговски центри од затворен карактер. Како...

29.01.202029.01.2020
Ниски температури, уште пониски цени! Започна Winter Last Minute Sale!

Ниски температури, уште пониски цени! Започна Winter Last Minute Sale!

Ниските температури надвор направија Skopje City Mall да им обезбеди уште пониски, односни екстремно ниски цени на своите посетители. Од денеска па се до почетокот на февруари во Скопје Сити Мол започнуваат најголемите попусти и промоции кои закупците ќе ги понудат на зимските колекции. „Периодот на празниците знае да биде навистина тежок за домашниот буџет,...

16.01.202021.01.2020
Pandora My True Colours

Pandora My True Colours

Вашите бои Боите го претставуваат нашето расположение и емоции, правејќи да се чувствуваме мирно и енергично, разиграно или замислено. Оваа сезона искористете ги позитивните ефекти на боите од нашата нова колекција на Pandora прстени My true Colours. Бисерната силуета на нашиот дизајн Purely Pandora е безвременска и модерна, а бојата завзема централен дел на прстените....

09.01.202003.01.2020
Сè што Ви е потребно за Нова Година e – магичен подарок!

Сè што Ви е потребно за Нова Година e – магичен подарок!

Сега е периодот од годината кога ја рекапитулираме годината позади нас и кроиме планови за следната. Период во кој мислиме на нашите блиски луѓе кои се неизоставен дел од нашиот живот. Преку празничните денови се трудиме да им го надокнадиме она што сме го пропуштиле во претходните 365 дена. Идеални моменти за тоа се новогодишните...

23.12.201923.12.2019
Известување до јавноста за планирана редовна вежба за евакуација

Известување до јавноста за планирана редовна вежба за евакуација

На ден18.12.2019 среда  во 07:30 часот, во просториите на Скопје Сити Мол, согласно законските обврски и правилникот за работа на трговскиот центар, ќе се одржи редовна вежба за евакуација. Целта на оваа интерна активност во форма на евакуација, е да се тестира системот за заштита и спасување на трговскиот центар. Вежбата за евакуирање ќе биде изведена под...

16.12.201916.12.2019
НОВОГОДИШЕН ЧОКО СВЕТ

НОВОГОДИШЕН ЧОКО СВЕТ

Сите деца во Скопје Сити Мол од овој викенд па се до 05 јануари 2020, децата а и возрасните ќе можат да уживаат во Новогодишниот чоко свет. Секој од вас ќе има можност за прв пат да присуствува и да ужива во НОВОГОДИШЕН ЧОКО СВЕТ кој секој од нас ќе го направи посебно среќен пред...

10.12.201913.01.2020