Млади и успешни жени од Македонија во новата NIKE кампања

Млади и успешни жени од Македонија во новата NIKE кампања

Сѐ повеќе девојки се вклучени во спортовите кои досега беа „резервирани“ за мажите. Трудот, мотивацијата, желбата за успех и енергијата која ја следи една спортистка на фудбалскиот терен се отсликува во фитнес салата, на патеката за трчање, во базенот… со самото тоа целата Nike колекција оваа сезона е во духот на жената и фудбалот, и...

04.07.201904.07.2019
LATE NIGHT SHOPPING, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!

LATE NIGHT SHOPPING, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!

Традиционално, но и иновативно и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов од 5 до 7 јули. На овој тридневен настан сите посетители ќе имаат можност да уживаат во несекојдневно купување до полноќ, со огромни попусти во повеќе од 120 локали. Оваа година Скопје...

01.07.201921.08.2019
„Lucky days” во НЕПТУН од 27.06-02.07 – Најголеми попусти на целиот асортиман!

„Lucky days” во НЕПТУН од 27.06-02.07 – Најголеми попусти на целиот асортиман!

Во периодот од 27.06-02.07 во „Нептун”  има голема акција „Lucky days” со најголеми попусти на целиот асортиман и шопинг до 60 рати со haPPy инстант кредитот. Овие “Среќни денови” на големи попусти во „Нептун” потрошувачите за прв пат ќе може да купуваат и до 60 рати со haPPy инстант кредитот што е одлична можност за...

27.06.201927.06.2019
Летен саем на книгата

Летен саем на книгата

📚Драги љубители на пишаниот збор, 📖 Од 15 јуни па сѐ до 20 јуни во организација на Скопје Сити Мол и Македонско асоцијација на издавачите на Македонија ќе се одржи “Летен саем на книгата“, на кој ќе бидат понудени илјадници наслови од различни жанрови и автори. Традиционално секоја година во пресрет на летото и летните...

17.06.201921.08.2019
ВАН ГОГ СО ПРОМОЦИЈА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

ВАН ГОГ СО ПРОМОЦИЈА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

„Слободен печат“ и „Баги Комуникации“ со задоволство ве покануваат на промоцијата на новиот албум и книга на групата „Ван Гог“ на 13 јуни во Скопје. Промоцијата ќе се одржи во „Плеј кафе“, во Скопје сити мол, со почеток во 12 часот. Неодамна групата го издаде својот нов, десетти по ред студиски албум „Море без обала“, кој...

11.06.201911.06.2019
Саем за Безбедност во Скопје Сити Мол “Живеј БЕЗБЕДНО”

Саем за Безбедност во Скопје Сити Мол “Живеј БЕЗБЕДНО”

Министерството за внатрешни работи, Секторот за внатрешни работи Скопје, Одделение за превенција во соработка со Комората на РСМ за приватно обезбедување и Скопје Сити Мол, во насока на превенција на криминалот и едукација на граѓаните за прв пат организраат  Саем за Безбедност “Живеј БЕЗБЕДНО!” во Скопје Сити Мол. Настанот ќе биде организиран во периодот од...

10.06.201921.08.2019
3х3 2k19 во Skopje City Mall

3х3 2k19 во Skopje City Mall

Стартува претстојната 3х3 сезона во Македонија, а воведниот турнир е билет за големата сцена. Шеснаесет екипи во машка конкуренција ќе се надигруваат на Satellite турнирот додека во исто време ќе биде организиран и FIBA Endorsed турнир во женска конкуренција. Победникот на Satellite Skopje 2K19 ќе добие прилика да се натпреварува на повисоко ниво, на челинџер турнирот во Франција....

28.05.201927.06.2019
Skip Hop во Крш

Skip Hop во Крш

Од семејната вечера до ручек во училиште. Омилените ликови од зоолошката градина ќе бидат постојан придружник на Вашите малечки, дома и во движење! Колекцијата на Skip Hop во продавницaтa на Крш во Skopje City Mall‼️

21.05.201921.05.2019
Вашиот идеален МАТ кармин од MAC !!!

Вашиот идеален МАТ кармин од MAC !!!

Посетете не во MAC продавницата во Скопје Сити Мол,и  пронајдете го својот идеален МАТ кармин.Со купување на два производи за усни добивате ПОКЛОН – ТАШНА МАС.    

16.05.201916.05.2019
Промоција на „Јас Пинк Пантер – исповест“ од Оливера Ќирковиќ во Скопје Сити Мол

Промоција на „Јас Пинк Пантер – исповест“ од Оливера Ќирковиќ во Скопје Сити Мол

Исповедта на една од најдобрите српски репрезентативки во кошарка која навлегла во светот на криминалот е всушност драматична приказна за храброста и стравот, моралот и неморалот, верувањето на младешкиот ум склон на утопија, како и за дното во кое лесно се паѓа и во кое длабоко се потонува. На 15.05.2019 година во книготека Икона во...

15.05.201915.05.2019
Skopje Unplugged

Skopje Unplugged

Британската сензација The Noisettes, Nokaut Unplugged, Eye Cue (Official), Toni Zen Official и Foolish Green се дел од програмата на првото издание на акустичниот фестивал Skopje Unplugged . Уникатниот акустичен фестивал има за цел да ја збогати културно уметничката програма на градот и да го разбуди духот на сладокусците на убавата музика отсвирена во интимна...

14.05.201928.05.2019
Трката не преставува со UNDER ARMOUR CHARGED ROGUE

Трката не преставува со UNDER ARMOUR CHARGED ROGUE

Дали си и ти еден од оние кои сакаат да ја почувстуваат разилката во иновација и подобрување на преформансите? Under Armour со гордост ги преставува новите Charged Rogue патики за трчање кои ги воодушевија спортистите и рекреативците низ целиот свет. Charged Rogue патиките  се креирани за тркачи на кои им е потребна флексибилност, амортизација и разновидност. Новиот модел...

06.05.201906.05.2019