KEGI SHOES | KINDER LAND САЕМСКИ ЦЕНИ

KEGI SHOES | KINDER LAND САЕМСКИ ЦЕНИ

Ви доловуваме дел од попустите во KEGI SHOES за време на ”KINDER LAND САЕМСКИ ЦЕНИ” 🤸‍♂️🤸‍♀️Во пресрет на летото ширум се отворени вратите за сите оние кои што се во потрага по парчиња облека, опрема и други додатоци за бебиња и деца  Skopje City Mall – Се што сакам! 🔴 Редовна цена 2,499 денари 🔵...

01.06.201801.06.2018
Пред и за време на овој викенд, во Скопје Сити Мол: Киндерленд за Мали и Големи деца

Пред и за време на овој викенд, во Скопје Сити Мол: Киндерленд за Мали и Големи деца

ПОПУСТИ НА ОБЛЕКА, ОБУВКИ И ДРУГИ ДОДАТОЦИ ЗА НАЈМЛАДИТЕ И ОД 70 ОТСТО Ова претсезонска акција е исклучителна можност родителите да ги подготват своите деца пред летните одмори, по намалени и поволни цени. Скопје Сити Мол ја продолжува практиката на своите посетители да им понудува претсезонски акции и изненадувања. Така и овој пат, во пресрет...

30.05.201807.06.2018
ИЗВЕСТУВАЊЕ – „3х3“ баскет турнирот одложен за 15ти јуни

ИЗВЕСТУВАЊЕ – „3х3“ баскет турнирот одложен за 15ти јуни

Спортскиот кошаркарски спектакл – турнирот „FIBA 3х3 Skopje City Mall 2k18“ ќе се одржи од 15 до 17 јуни, на катната гаража во Skopje City Mall. Организаторите информираа дека терминот за одржување на настанот што претходно беше закажан од 1 до 3 јуни, е променет поради најавените поројни врнежи и лоши временски услови. Бидејќи настанот...

29.05.201829.05.2018
Повик за волонтери ( Повикот е затворен )

Повик за волонтери ( Повикот е затворен )

Ова е официјален повик за волонтирање на спортскиот кошаркарски спектакл “FIBA 3x3 Skopje City Mall 2K18“ кој ќе се одржи од 15ти до 17ти јуни во Skopje City Mall. Ако си вљубеник во кошарката, но исто така имаш желба да им помагаш на луѓето, тогаш ВОЛОНТИРАЈ на кошаркарскиот спектакл “FIBA 3×3 Skopje City Mall 2K18“....

29.05.201812.06.2018
(Видео) Летна приказна на Mango

(Видео) Летна приказна на Mango

Сите летни приказни треба да започнуваат вака: Морски брег, природа… Замислете се рано наутро покрај Медитеранското море, идеално место за бегство од секојдневието за вашиот слободен дух. Во попладневните часови, свежиот морски воздух се судира со карпите, а атмосферата станува уште поинтимна. Романтични и лежерни модели, плетени парчиња, принтови со етно мотиви и земјени тонови...

18.05.201818.05.2018
Најновиот роман на Dan Brown, Origin во Икона

Најновиот роман на Dan Brown, Origin во Икона

Најновиот роман на Dan Brown, Origin, ќе Ве поведе на неверојатно патување полно енигматични симболи, одговори на вечните човекови прашања и откритија кои засекогаш ќе го променат текот на науката трасирајќи ја нејзината иднина. Прва дестинација на ова патување низ кое ќе ве води Robert Langdon e Ikona Bookstores.📖 Уживајте во читањето. Икона #SkopjeCityMall

17.05.201817.05.2018
Денови на финансиска писменост од 11 до 13 мај

Денови на финансиска писменост од 11 до 13 мај

Оваа година почнувајќи од 11 мај (петок), Skopje City Mall во соработка со Координативното тело на регулаторните институции за финансиска едукација во Македонија, Народна банка на Република Македонија, Министерството за финансии, Агенцијата за супервизија на осигурувањето, Комисијата за хартии од вредност и Агенцијата  за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување, организираат „Денови на финансиска писменост”,...

08.05.201822.05.2018
ПАЗАРУВАЊЕТО Е СЕКОГАШ ПОУБАВО ВО ПАР

ПАЗАРУВАЊЕТО Е СЕКОГАШ ПОУБАВО ВО ПАР

Има ли позабавно време поминато заедно на една мајка и ќерка од одење во шопинг? Доколку вашата ќерка го завршува средното училиште, тогаш како и секоја девојка сака да заблеска на матурската прослава. Исто така, вам ќе ви биде потребен фустан во кој треба да изгледате отмено и свечено. Тоа е вистинска причина за шопинг....

04.05.201806.05.2018
adidas AlphaBOUNCE Beyond

adidas AlphaBOUNCE Beyond

adidas Running ги претстави новите  AlphaBOUNCE Beyond патики за трчање, силуета наменета за спортистите кои ги поместуваат споствените граници. Спојот на прогресивен дизајн, водечка функционалност и естетика, оваа силуета ја прави совршен избор за спортисти кои ја доминираат играта и за кои трчањето е алатка за тренинг за да станат најдобри во своето поле. За да го...

24.04.201806.05.2018
МОЌТА НА ТЕАТАРОТ – од 27 до 29 април Skopje City Mall

МОЌТА НА ТЕАТАРОТ – од 27 до 29 април Skopje City Mall

Skopje City Mall и Македонски народен театар ви најавуваат: МОЌТА НА ТЕАТАРОТ – од 27 до 29 април, Skopje City Mall – приземје Вистински МУЗЕЈ НА СПОМЕНИ – посветен на театарската уметност! Интерактивно патување низ времето со легендарните претстави и актери на МНТ кои оставија траен белег низ историјата Раритетна вонмузејска поставка на костими, предмети,...

22.04.201823.04.2018
Cineplexx | ТАКСИ 5

Cineplexx | ТАКСИ 5

Полицаец кој што е префрлен во полициската станица во Марсеј, има задача да ја фати бандата италијанци кои возат моќни Ферари автомобили заедно со постарата внука на Даниел, возачот на легендарното бело такси. Оригинален наслов: Taxi 5 Почеток на филмот: 19.04.2018 Траење на филмот: 102 Минути Земја / година: FRA/2018 Жанр: Акција, Авантура Глумци: Salvatore...

19.04.201819.04.2018
Безбедни матурски прослави 2017/2018

Безбедни матурски прослави 2017/2018

Секторот за внатрешни работи  Скопје – Oдделение за превенција на ден 20.04.2018 година (петок),со почеток во 12.00 часот со цел подигање на свеста со единствена цел намалување на девијантно однесување за време на матурските прослави, управување на патнички моторни возила под дејство на алкохол од страна на славениците, нарушување на ЈРМ, во пресрет и за...

18.04.201818.04.2018