10 идеални чевли за претстојната празнична сезона

10 идеални чевли за претстојната празнична сезона

Декември традиционално е еден од поинтересните, повозбудливите и позабавните месеци во годината. Освен најлудата ноќ во годината, односно дочекот на Новата година, има и неколку други настани како празнични забави, приеми и други прослави. Празничната сезона, односно празничниот период и забавите за време на празниците, се обележани со особено раскошна гардероба. Она што најмногу ја...

08.12.202204.12.2022
Руфтоп новогодишен базар во Скопје Сити Мол

Руфтоп новогодишен базар во Скопје Сити Мол

Декември пристигна, месец во кој сѐ што сакаме е забава, подароци, убави мигови со саканите и спомени што засекогаш ќе ги чуваме. Дојде декември и го означи почетокот на празниците! (Декември е синоним за празници, месец во кој сѐ што сакаме е забава, подароци, убави мигови со саканите и спомени што засекогаш ќе ги чуваме.) По...

05.12.202212.12.2022
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ВЕЖБА ЕВАКУАЦИЈА НА SKOPJE CITY MALL ВО СЛУЧАЈ СПРЕЧУВАЊЕ ПОПЛАВА

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ВЕЖБА ЕВАКУАЦИЈА НА SKOPJE CITY MALL ВО СЛУЧАЈ СПРЕЧУВАЊЕ ПОПЛАВА

 Почитувани, Би сакале да ве известиме, дека согласно одредбите од Законот за заштита и спасување Трговскиот Центар Скопје Сити Мол, управувано од трговското друштво СЦМ РЕТАИЛ ДООЕЛ Скопје,на ден 30.11.2022 година (среда) со почеток во 07:30 часот ќе изврши тестирање на Системот за заштита и спасување. Тестирањето ќе биде спроведено со цел да се направи проверка на функционирањето на...

27.11.202229.11.2022
Време е за Black Friday во Skopje City Mall!

Време е за Black Friday во Skopje City Mall!

На 25 ноември (петок) во Skopje City Mall започнува Black Friday шопинг лудилото! Skopje City Mall нека биде местото кое сите вие љубителите на шопингот сигурно нема да го одминете. Од 10:00 часот продавниците на омилениот трговски центар ќе обезбедат специјални попусти за сите купувачи во рамките на акцијата Black Friday. Модните продавници, како и...

21.11.202224.11.2022
Tommy Hilfiger: супер модерна колекција TH Monogram за есен 2022 година

Tommy Hilfiger: супер модерна колекција TH Monogram за есен 2022 година

 Новата колекција TOMMY HILFIGER го слави класичниот американски стил кој е освежен со иновативни кроеви и актуелни трендови на сезоната. Машката колекција е мешавина од елегантен стил и урбана улична облека која е преточена во парчиња со безвременски стил. Линијата на облека, обувки и додатоци е препознатлива по високиот квалитет, извонредните перформанси и класичниот стил...

10.11.202207.11.2022
Штепуваните јакни се есенски хит: Новите модели доаѓаат во различни должини и бои, а најпопуларни се црната, маслинестата, темносината, жолтата и бежот

Штепуваните јакни се есенски хит: Новите модели доаѓаат во различни должини и бои, а најпопуларни се црната, маслинестата, темносината, жолтата и бежот

Штепуваните јакни не се најнов тренд, но оваа есен и зима ќе доживеат врв на популарност. Иако есента се уште не ни ги покажала забите, веќе се дефинирани неколку парчиња облека кои ќе ја одбележат сезоната. Една од најпопуларните е штепувана јакна, која е на нашиот радар и изминативе неколку зими. Сепак, оваа година на...

08.11.202207.11.2022
БИДИ ФРАЕР СО БРАДА И МУСТАЌИ И ОСВОИ ВРЕДНИ НАГРАДИ!

БИДИ ФРАЕР СО БРАДА И МУСТАЌИ И ОСВОИ ВРЕДНИ НАГРАДИ!

Со доаѓањето на ноември пристигнува и највозбудливиот настан во месецот за мажите ,,Мовембер“ со традиционалното МО-БЕРБЕР ШОУ НА ФРИЗЕРИТЕ БЕРБЕРИ НА ГРАДОТ СКОПЈЕ во Скопје Сити Мол на 13.11 (недела) од 12 до 17 часот. Момци, ве покануваме во најмажествената битка на годината! Секција на фризери Скопје и Скопје Сити Мол ве канат масовно да...

07.11.202207.11.2022
Skopje Fashion Festival

Skopje Fashion Festival

Убавите спомени заслужуваат реприза. Со особена чест и задоволство ви најавуваме дека главен партнер и домаќин и на втората сезона на Skopje Fashion Festival повторно е трговскиот центар Skopje City Mall. Овој пат под слоганот „Can you feel the light?“, модната врева ја подигаме со три спектакуларни ревиски вечери во четврток (10.11), петок (11.11) и...

03.11.202207.11.2022
M3CONFERENCE – EE UNREAL ENGINE FEST

M3CONFERENCE – EE UNREAL ENGINE FEST

Ви го претставуваме третото издание на M3CONFERENCE фестивалот, M3DS Академија во соработка со Skopje City Mall организира 2-дневен настан кој ги обединува некои од глобалните лидери во технологијата, иновациите и бизнисот.  Најголемите влијателни лица во технолошката заедница и јавниот сектор ќе ги земаат примероците од нивните говори и сесии во Unreal Engine кои ќе се...

02.11.202203.11.2022
MAX&Co. есен/зима 2022: „Бидете смели!”- инспирација од 70-тите отелотворена во андрогениот стил на Дајана Китон

MAX&Co. есен/зима 2022: „Бидете смели!”- инспирација од 70-тите отелотворена во андрогениот стил на Дајана Китон

MAX&Co. е современ моден бренд сакан поради своите оригинални, разновидни и внимателно изработени колекции, кои ги носат елегантни жени ширум светот. Нова колекција MAX&Co есен/зима 2022 MAX&Co. дамата сака авантура и гламур. Се чувствува влијанието на возбудливите 70-ти и опуштениот, андрогениот стил на Дајан Китон од тој период, кој носи радосна мешавина на индивидуалност, стил...

02.11.202202.11.2022
Пилотски јакни кои со задоволство ќе ги носиме во текот на есента 2022 година

Пилотски јакни кои со задоволство ќе ги носиме во текот на есента 2022 година

Заедно со штепованата јакна како омилена лежерна класика, се издвои уште еден предлог! Имено, на листата на најпопуларни парчиња за преодниот рок во последните години се издвојува уште еден ефектен модел. Модните инсајдери и трендсетерки ја обожуваат, а оваа година и вие ќе ја посакате во вашата гардероба. Секако, станува збор за удобна за носење,...

31.10.202231.10.2022
Каубојските чизми се ултимативен тренд: Најубави каубојски чизми од моменталната понуда

Каубојските чизми се ултимативен тренд: Најубави каубојски чизми од моменталната понуда

Каубојските чизми се повеќе или помалку класика која никогаш не излегува од мода, но во некои сезони се попопуларни од другите. Така е оваа есен, бидејќи каубојските чизми моментално се ултимативен тренд, а доколку сакате да бидете во чекор со трендовите, дефинитивно мора да набавите каубојски чизми. Ја пребаравме актуелната палета на каубојски чизми во...

28.10.202227.10.2022