НОВА „VANS“ ЛИМИТИРАНА КОЛЕКЦИЈА „YACHT CLUB“ ВО „АРТУРС“

НОВА „VANS“ ЛИМИТИРАНА КОЛЕКЦИЈА „YACHT CLUB“ ВО „АРТУРС“

Популарните Old Skool и Slip-On models на брендот „Vans“ добија нови вибрантни бои со новата, специјална колекција „Yacht Club“, инспирирана од пловните знамиња и клубовите на јахта. Лимитираната колекција содржи модели Old Skool и Slip-On обвиткани во сини, зелени, црвени и жолти тонови. Двата модели ја задржуваат силуетата, удобноста и квалитетот како во стандардната колекција....

18.04.201818.04.2018
Скопје Сити Мол е многу повеќе од обичен мол!

Скопје Сити Мол е многу повеќе од обичен мол!

Скопје Сити Мол е начин на урбано живеење, секојдневие со поинаков стил, креатор на трендови; место за среќавање на нови и стари љубови, место за добри вибрации со пријателите, место за квалитетно поминато време со семејството… Сите овие година зад нас, заедно со акумулираното знаење за вашите барања и очекувања, ни даваат за право да...

13.04.201824.04.2018
Концерт на MAGNIFICO во Скопје!

Концерт на MAGNIFICO во Скопје!

Во петок, на 13-ти април*, едно од најинтригантните имиња на музичката  сцена во регионов, словенечкиот музичар Роберт Пешут Мањифико доаѓа во Скопје <https://www.facebook.com/events/168886267167246/> подготвен да приреди незаборавно концертно доживување за македонската публика. Неговиот концерт ќе се одржи *во клубот Станица 26*, со почеток во 20:30 часот, а за овој ексклузивен настан достапни се *само ограничен број билети*...

12.04.201812.04.2018
Отворање на нова Replay продавница во City Mall

Отворање на нова Replay продавница во City Mall

Италијанскиот моден бренд Replay од денес е застапен и со своја моно бренд продавница, која се отвори во Skopje City Mall. Продавницата се протега на 130м2 и е изработена по најновиот концепт на ентериери на брендот, кој вклучува и ѕид покриен со природно зеленило што му дава особен шарм и впечатливост на целосниот изглед на...

12.04.201812.04.2018
Добитници на 94 x чаши со вашите фотографии

Добитници на 94 x чаши со вашите фотографии

Ова се добитниците на 94 x чаши со вашите фотографии, од најголемиот маскенбал во skopjecitymall по повод Денот на шегата. Чашите ќе се подингуваат на инфопултот во Скопје Сити Мол од 12ти Април.

03.04.201817.04.2018
Правилник на натпреварот Egg Hunt

Правилник на натпреварот Egg Hunt

Правилник на натпреварот Egg Hunt 1 Регистрирај се на инфопултот за регистрација со пополнување на формулар. 2 Од хостесите ќе добиете листа со задачи, истата треба внимателно да ја прочитате и да ги исполните сите задачи, резултатите од задачите да ги впишете на самиот формулар со задачи. 3 На крај од играта, хостесите ги подредуваат...

30.03.201830.03.2018
ВЛЕЗЕТЕ ВО ВИРТУЕЛНИОТ СВЕТ НА СТИВЕН СПИЛБЕРГ. „ИГРАЈ БРОЈ 1“ ОД ЧЕТВРТОК ПРЕМИЕРНО ВО CINEPLEXX

ВЛЕЗЕТЕ ВО ВИРТУЕЛНИОТ СВЕТ НА СТИВЕН СПИЛБЕРГ. „ИГРАЈ БРОЈ 1“ ОД ЧЕТВРТОК ПРЕМИЕРНО ВО CINEPLEXX

Филмот го следи младиот бунтовник Вејд Вотс. За да избегне од секојдневните проблеми, Вотс се приклучува во ММО игра наречена “Оаза”. Кога богатиот основач на играта умира, тој им го нуди своето богатство на своите играчи како награда во пронаоѓање на велигденски јајца во рамките на „Оазата“. Вејд Вотс го пронаоѓа првиот доказ и ја...

28.03.201828.03.2018
Скопје Сити Мол Ве поканува на Mask’n’Mall за Денот на шегата

Скопје Сити Мол Ве поканува на Mask’n’Mall за Денот на шегата

Дојди во Skopje City Mall на најголемиот маскенбал. Оваа година Скопје Сити Мол ќе го одбележи Денот на шегата со избор за најубава маска проследено со многу забава. На 1-ви април, на вториот кат ќе биде поставен фото корнер каде што сите маскирани ќе имаат можност да се фотографираат од 12:00 до 21:00 часот, а фотографиите...

27.03.201816.04.2018
Да го обоиме Skopje City Mall во боите на Велигден!

Да го обоиме Skopje City Mall во боите на Велигден!

ВЕЛИГДЕНСКИ СВЕТ БЕЗ ГРАНИЦИ По повод големиот христијански празник Велигден, Скопје Сити Мол oд 26 Март до 09 Април ќе пулсира во духот на најрадосниот празник со богата програма за сите генерации  Од 26 Март до 09 Април дополнително ќе уживате во: Велигденска декорација и амбиент Велигден низ светот – Изложба на автентично бојадисувани Велигденски...

25.03.201826.03.2018
ИЗБРАНИ 5-ТЕ ФИНАЛИСТИ ЗА КОНКУРСОТ “БИДИ ОФИЦИЈАЛЕН ВЛОГЕР НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ”

ИЗБРАНИ 5-ТЕ ФИНАЛИСТИ ЗА КОНКУРСОТ “БИДИ ОФИЦИЈАЛЕН ВЛОГЕР НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ”

Оваа недела во една од кино салите на Cineplexx, жири комисијата ги проследи сите видеа на потенцијалните влогери на Skopje City Mall и одлично се забавуваше повеќе од два часа. Жири Комисијата беше составена од: Сити Мол ПР Агенцијата Навигаторс Тинејџери Во прелиминарната селекција влегоа видеата на следните кандидати:

24.03.201824.03.2018