Празнично работно време на Скопје Сити Мол

Празнично работно време на Скопје Сити Мол

Деновите околу новогодишните празници се највозбудливиот период за децата, но и за возрасните, денови кога сите веруваме во мали чуда, слатки изненадувања и по малку магија. Затоа Skopje City Mall ја заокружува 2017-та со Магична сказна која ќе трае до 9 јануари 2018 година. Исто така има промени во работно време по повод новогодинишните празници.

22.12.201722.12.2017
Нов веб-сајт со можност за 3Д интерактивна прошетка на Skopje City Mall

Нов веб-сајт со можност за 3Д интерактивна прошетка на Skopje City Mall

Следејќи ги потребите на потрошувачите како и трендовите во дигиталното комуницирање, Skopje City Mall добива нова веб-страница преку која полесно ќе комуницира со своите потрошувачи. Новиот веб-сајт на Skopje City Mall е со свеж и пријателски дизајн, со нова категоризација на објавите и новостите, полесна и попрегледна навигација низ сајтот, како и подобрени технички перформанси....

19.12.201719.12.2017
Хумана новогодишна кампања | 12 Новогодишни елки – 12 медиумски приказни

Хумана новогодишна кампања | 12 Новогодишни елки – 12 медиумски приказни

Започна голема Новогодишна хумана акција во организација на Скопје Сити Мол и во соработка со 12 респектибилни македонски медиуми. На вториот кат од трговскиот центар поместени се 12 новогодишно декорирани природни елки. Една елка – еден медиум. Во кампањата се вклучија медиуми од национални телевизии, преку веб портали до радио станици, како Телевизиите: Тв Телма...

18.12.201709.02.2018
Уникатно осветлување на Новогодишната Елка!

Уникатно осветлување на Новогодишната Елка!

Единствена и уникатна можност имаа посетителите на Скопје Сити Мол да видат како изгледа палењето на светилките од Новогодишната елка. Шоуто започна со мјузикл изведен од групата Триангл, Џон Илија Апелгрин и Теа Трајковска, посетителите уживаа во празничната магија и атмосфера која се создава. Елката која е единствена по својата убавина е висока 15 метри,...

16.12.201709.02.2018
Целата програмата од ⭐Магична Сказна ⭐

Целата програмата од ⭐Магична Сказна ⭐

Драги пријатели, Ви ја презентираме програмата од ⭐Магична Сказна ⭐ во #SkopjeCityMall   Ве покануваме да не посетите и заедно да уживаме во Магична Сказна ‼️

16.12.201709.02.2018
Нова продавница во Skopje City Mall

Нова продавница во Skopje City Mall

Денес на семејството на Skopje City Mall се приклучи и GIFT FOR YOU  Добродојде во  Skopje City Mall   Продавницата е лоцирана на -1 ниво, во влезот од црвена зона, отварањето е во 18:00 часот!

15.12.201721.02.2018
„Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ денес во Cineplexx

„Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ денес во Cineplexx

НАЈПОЗНАТАТА САГА НА СВЕТОТ ПРОДОЛЖУВА Најпознатата сага конечно продолжува! Од 14. декември започнува со прикажување новата епизода на „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“. Режисерската палка овој пат ја превзеде Рајан Џонсон, а зад музиката и понатаму се потпишува познатиот Џон Вилијамс. Од актерските имиња повторно ги гледаме Дејзи Ридли во насловната улога, Кери Фишер и...

13.12.201721.02.2018
Фан си на Cavaliers или Warriors? Побрзај во Sport Vision

Фан си на Cavaliers или Warriors? Побрзај во Sport Vision

Cavaliers или Warriors?! Кој е твојот тим? Новата NBAxNIKE колекција и новите дресовите на Clevelend Cavaliers и Golden State Warriors можете да ги пронајдете во Sport Vision продавницата во Skopje City Mall  

29.11.201711.12.2017
Cineplexx: The Emoji Movie

Cineplexx: The Emoji Movie

СОДРЖИНА „Емотикон: Филм“ го открива тајниот свет во вашиот паметен телефон. Скриени во рамките на една апликација се наоѓа градот Текстополис, град во којшто живеат сите емотикони. Надевајќи се дека ќе бидат избрани од страна на корисникот на телефонот., секој емотикон има само еден израз, освен Џин, темпераментен емотикон кој има многу изрази. Решен да...

27.11.201728.11.2017
Black Friday&Weekend шопинг лудило од петок во Skopje City Mall

Black Friday&Weekend шопинг лудило од петок во Skopje City Mall

Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете се, договорете ги вашите најблиски партнери за купување и тргнете во акција: незаборавен шопинг во Skopje City Mall на денот кога целиот свет го зафаќа шопинг лудилото наречено Black Friday! Сите попусти на следниов линк https://skopjecitymall.mk/bf/  Што може да очекувате викендов во Skopje City...

22.11.201709.02.2018