Кожната јакна е белег на есента: ова се најубавите парчиња од моменталната понуда

Кожната јакна е белег на есента: ова се најубавите парчиња од моменталната понуда

Полека наближуваме кон средината на месец септември, месецот кој со себе ја носи есента, односно пониските температури, полошо време и дожд. Zara Апсолутно ниту една есен не може да помине без добра кожна јакна која можеме да ја комбинираме апсолутно со се и да ја носиме речиси во сите прилики. Во добра кожна јакна секогаш...

16.09.202215.09.2022
Новите chunky чизми од Mango се исти како и скапите од Bottega Veneta

Новите chunky чизми од Mango се исти како и скапите од Bottega Veneta

Како што веќе пишувавме, chunky чизмите ќе бидат апсолутен хит оваа година кога станува збор за есенските обувки. Веќе неколку сезони по ред, овој модел на чизми не излегува од мода и се носи со апсолутно секакви комбинации. По брендот Bottega Veneta, Mango исто така, на пазарот понуди многу слични чизми во својата нова колекција. Станува...

15.09.202212.09.2022
Есенски хит: 10 најубави каубојски модели од вашите омилени брендови

Есенски хит: 10 најубави каубојски модели од вашите омилени брендови

АПСОЛУТНИ ВЛАДЕТЕЛКИ ВО СВЕТОТ НА ОБУВКИТЕ ОВАА ЕСЕН Каубојските чизми се „хит“ обувки оваа есен во кои дефинитивно вреди да се инвестира, особено ако сакате да го додадете тој добро познатиот “wow” ефект на вашите модни комбинации. Тие ја прават секоја облека посебна, а познатите дами како Емили Ратајковски, Бела Хадид и Кендал Џенер ги...

13.09.202212.09.2022
Nike има хит патики за оваа есен “Nike Dunk Low”

Nike има хит патики за оваа есен “Nike Dunk Low”

Не толку одамна, патиките станаа незаменлив дел од секоја модна гардероба. Обувките кои претходно беа резервирани исклучиво за спортски активности сега се дел од високата мода. Тие станаа незаменлив дел од речиси секоја облека. Иако претходно беа резервирани за спорт, денес се носат со спортски панталони, фармерки и фустани.  Секоја сезона носи нов хит модел...

09.09.202205.09.2022
Zara во својата нова колекција има хит фустан

Zara во својата нова колекција има хит фустан

Гарантираме дека ова е следниот најпопуларен фустан од Zarа: погледнете како изгледа … Фустаните се едно од нашите омилени парчиња. Добриот фустан понекогаш е се што ви треба за добар изглед. Кендал Џенер го популаризираше Loewe фустанот од тул, со дезен кој моментално е еден од најбараните фустани во светот. Станува збор за миди фустан...

07.09.202205.09.2022
Се ближи есента: Mango мантили кои моментално се на намалување

Се ближи есента: Mango мантили кои моментално се на намалување

Колку и да ни паѓа тешко што се ближи крајот на летото и крајот на годишните одмори, воедно се радуваме и на возбудата што ни ја носи есента. Есента често значи нови почетоци, бидејќи доаѓа почеток на училишната како и на академската година, но и на нови деловни можности. Исто така, есента ни носи нова...

05.09.202205.09.2022
Back 2 School – Школски свет на попусти и супер акции за новата учебна година

Back 2 School – Школски свет на попусти и супер акции за новата учебна година

Веќе е почеток на новата учебна година, а тоа значи дека е време да се подготвите Вие и Вашите деца за перфектен и безбеден старт. Во овој период во Скопје Сити Мол Ве чекаат супер акции и попусти кои продавниците ги подготвија за Вас и Вашите најмили. Во периодот што следи, во Скопје Сити Мол...

31.08.202231.08.2022
Се носат миди здолништа: најубави модели од актуелната понуда

Се носат миди здолништа: најубави модели од актуелната понуда

Миди здолништата повторно се многу популарни. Лесно можеме да ги комбинираме со кроп топови, блузи, кошули или обични маици и затоа толку многу сакаме да ги носиме. Mango Но, ова лето се многу популарни миди здолништата кои се елегантни. Миди здолништата се идеални за летните вечери или прошетки покрај море. Zara Mango Mango Zara Zara

25.08.202222.08.2022
Детска изложба за Стар Египет, интерактивни тури и подароци за новата училишна година во Скопје Сити Мол

Детска изложба за Стар Египет, интерактивни тури и подароци за новата училишна година во Скопје Сити Мол

Дојде и крајот на летниот распуст, време е да се подготвите Вие и Вашите деца за совршен старт на новата учебна година. Почнувајќи од денес па сѐ до 11.09 во Скопје Сити Мол ве чекаат специјални изненадувања кои овој трговски центар ги подготви за Вас и Вашите најмили. Во периодот што следи, во Скопје Сити...

22.08.202215.09.2022
Oxette – уникатен бренд кој креира накит преку кој ја изразувате вашата посебност

Oxette – уникатен бренд кој креира накит преку кој ја изразувате вашата посебност

Брендот Oxette го задржува сјајот во секоја нова колекција како главна карактеристика во креациите на секоја сезона. Oxette ја лансираше новата колекција „Striking Gold“ за лето 2020 година. Оваа нова колекција зрачи со елеганција и ја истакнува женственоста на секоја жена. Светли креации со релјефни површини во златни нијанси можат да ја дадат сета обнова која...

22.08.202222.08.2022
Calzedonia: Лето 2022 година – време на светли бои

Calzedonia: Лето 2022 година – време на светли бои

Лето 2022 година – време на светли бои и ексклузивни модели и материјалиЗа летото 2022 година, Calzedonia претстави разновидна колекција во која можете за себе да побарате инспирација за модерен костим за капење. Костимите за капење на Calzedonia за лето 2022 се со весели бои и дезени, животински принтови со најразлични детали кои му даваат...

15.08.202222.08.2022
Mango: облеката од лен е идеална за жешките летни денови

Mango: облеката од лен е идеална за жешките летни денови

Летото е во полн ек со екстремно високи температури, а облеката од лен е идеална за жешките летни денови. Ленените влакна се исклучително јаки и удобни за носење, особено при високи температури, бидејќи ленот и овозможува на кожата да дише. Благодарение на брзото ослободување на влагата, ќе се потите помалку во ленената облека и кожата...

05.08.202229.07.2022