Погледнете ја гламурозната колекција за вечерни забави на Zara

Погледнете ја гламурозната колекција за вечерни забави на Zara

Кејт Мос е новото заштитно лице на брендот Zara. Таканаречена Party capsule колекција, ќе ги направи летните забави погламурозни од кога било досега. Колекцијата ‘Into the Night’ е инспирирана од ноќните излегувања во Париз, а воедно е и љубовно писмо до црвените килими, важните настани и сите оние креации кои се реплицираат со децении. Значи, на...

03.08.202229.07.2022
KIKO MILANO ТЕ ЧЕКА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

KIKO MILANO ТЕ ЧЕКА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

Време беше за ново поглавје во кое едвај чекаме да продолжиме заедно да ја раскажуваме приказната за вашите омилени производи. Отсега, целата козметика која е љубов на прв поглед, можете да ја најдете уште поблизу до вас, и тоа во трговскиот центар Сити Мол каде ве очекуваат неодоливи промоции. По повод отворањето, со секоја сметка...

29.07.202229.07.2022
Овие 12 парчиња за лето ќе ве направат модна дама: Од зелен фустан до бели сандали – ги истакнуваме најголемите трендови

Овие 12 парчиња за лето ќе ве направат модна дама: Од зелен фустан до бели сандали – ги истакнуваме најголемите трендови

Летото официјално започнa, а нашите мисли веќе се на брегот, под палматa, со звуците на италијанските канцони. И додека сонливо планираме што ќе спакуваме во патничката торба за овогодинешниот одмор, истовремено сфаќаме дека е време да ја освежиме нашата гардероба со најновите трендови. Следиме само едно правило: таму каде што мирисот на морската сол не...

28.07.202225.07.2022
Розовата нијанса „Barbiecore“ е најголемиот хит на летото, погледнете го изборот на популарни модели

Розовата нијанса „Barbiecore“ е најголемиот хит на летото, погледнете го изборот на популарни модели

СИТЕ СЕ ЛУДИ ПО НОВИОТ ТРЕНД “BARBIECORЕ”Во морето од нови трендови во последно време, најистакнат е „Barbiecore“, благодарение на претстојниот филм со Марго Роби во главната улога, која ќе ја игра најпознатата холивудска русокоса – куклата Барби. Барби е позната по љубовта кон розовата боја, а судејќи по фотографиите од сетот, Марго се чини дека...

26.07.202225.07.2022
ORSAY: Одлична летна колекција AboutYou

ORSAY: Одлична летна колекција AboutYou

Облека која ќе им се допадне на младите девојки но и нивните мајки. Orsay нуди женска облека и додатоци во три области: канцелариска облека, секојдневна и вечерна облека. Минималистите ги сакаат овие фустани, на сите навистина им требаат барем неколку во осовно бои – едноставен крој, чиста боја, одлично прилега. Деловен или секојдневен? Со овој фустан...

22.07.202219.07.2022
Летна колекција на Reserved: колекцијата ја спојува носталгијата со модерноста

Летна колекција на Reserved: колекцијата ја спојува носталгијата со модерноста

Колекцијата ја спојува носталгијата со модерноста, со фантастични нијанси на актуелните летни трендови. Reserved е едно од оние места на кои многу често сме изненадени од добрата понуда на модели. Мора да признаеме дека сме воодушевени од колекцијата главно и затоа што Reserved обрнува внимание на сите големини и градби на женското тело. Понудата изобилува со...

20.07.202219.07.2022
Летни попусти и голема летна распродажба во Скопје Сити Мол

Летни попусти и голема летна распродажба во Скопје Сити Мол

Секоја година јавноста со нетрпение ги очекува големи летни попусти! Оваа година Skopje City Mall и брендовите обезбедија повторно високи попусти односно навистина ”жешки летни” цени за своите посетители. Во месец Јули во Скопје Сити Мол започнуваат најголемите попусти и промоции кои продавниците ќе ги понудат на летните колекции. „Месец Јули е секогаш атрактивен за...

14.07.202214.07.2022
Повторно отворена собата за доење во Скопје Сити Мол – „Аџибадем Систина“ ја опреми собата

Повторно отворена собата за доење во Скопје Сити Мол – „Аџибадем Систина“ ја опреми собата

Со цел да го поддржиме доењето како најдобар избор за исхрана на новороденчињата и бебињата, Клиничка болница „Аџибадем Систина“ целосно ја опреми Собата за доење во „Скопје Сити Мол“. За сите доилки кои го посетуваат овој трговски центар, обезбедивме удобно и пријатно катче наменето за најубавиот чин на секоја мајка. Собата е опремена со сите...

11.07.202211.07.2022
Stradivarius – женски фустани кои ги следат најновите модни трендови – Лето 2022 година

Stradivarius – женски фустани кои ги следат најновите модни трендови – Лето 2022 година

Женски фустани кои ги следат најновите модни трендови – Лето 2022 Не размислувајте премногу и бидете модерни и женствени во фустаните на Stradivarius! Кратки романтични фустани со цветен дезен … Фустан со животински принт Сатенски комбинезон Краток фустан со корсет Краток фустан со мал изрез Миди фустани со шлицови

08.07.202206.07.2022
Kошулите од лен ги сакаме во летната сезона, а некои од најдобрите модели можете да ги најдете во Zara

Kошулите од лен ги сакаме во летната сезона, а некои од најдобрите модели можете да ги најдете во Zara

Пронајдете ги најпосакувани летни кошули од вашиот омилен материјал за лето 2022 година. Секој кој има облечено парче облека од лен знае дека тој е исклучително удобен материјал. Природните влакна добиени од лен се исклучителни и имаат ефект на ладење на кожата, што е посебно добредојдено во борбата против летните горештини. Кога зборуваме за ленени...

06.07.202206.07.2022
3х3 2k22 во Skopje City Mall

3х3 2k22 во Skopje City Mall

Здружението “3×3 Basketball Skopje” Македонија заедно со Скопје Сити Мол, на 1ви, 2ри и 3ти јули организираат голем спортски спектакл, rooftop FIBA 3х3 баскет турнир. Ќе се одржува на катната гаража на трговскиот центар. Заинтересираните “баскетболџии” ќе можат да се пријавуваат за турнирот на info@3x3macedonia.mk или на инстаграм профилот на 3x3macedonia. Овој 3х3 баскет турнир...

28.06.202206.07.2022
Massimo Dutti – одличен избор на фустани за сите прилики

Massimo Dutti – одличен избор на фустани за сите прилики

Massimo Dutti нуди одличен избор на фустани кои можете да ги прилагодите на секоја пригода. Фустаните се популарно парче облека, особено во лето. Практични се, едноставни, погодни за топлите летни денови, а со малку труд можете брзо да добиете добра комбинација на облека. Животинските принтови и цветните дезени се популарни оваа сезона, што е видливо...

22.06.202220.06.2022