Празнично работно време на Skopje City Mall

Празнично работно време на Skopje City Mall

Скопје Сити Мол оваа година го празнува големиот христијански празник Велигден. Празнувањето на Велгиден ќе се одржува во периодот од 08ти до 18ти април. Овој празник e особено забавен за најмалите бидејќи ги асоцира на бои, поставки и радост. Во трговскиот центар може да најдете џиновски велигденски јајца, нашиот Зајко со велигденското јајце, полу јајце...

10.04.202312.04.2023
Исклучително креативна колекција на Parfois пролет/лето 2023 година

Исклучително креативна колекција на Parfois пролет/лето 2023 година

Дознајте повеќе за женската колекција на обетки на PARFOIS: златни обетки, големи обетки, обетки со монистра, обетки со привезоци, обетки со кристали. Влезете во продавницата на Parfois и купете обетки со емајлирана школка или разнобоен ѓердан со школки. Откријте ги најдобрите понуди во Parfois: очила, шарпи, чанти, шапки, кошули, фустани, мантили, папучи и уште многу...

10.04.202303.04.2023
Отворен најголемиот и најубавиот Nike shop во Македонија!

Отворен најголемиот и најубавиот Nike shop во Македонија!

Во Skopje City Mall на прв кат, се отвори најголемиот и најдобриот Nike shop во Македонија.Сега можете да уживате во поголем и поубав простор и врвен дизајн на ентериерот според сите светски стандарди.Сите посетители ќе имаат можност да уживаат во проширената понуда и нови, уникатни модели кои досега не беа достапни на нашиот пазар. Во новиот Nike...

07.04.202307.04.2023
Најубавите чанти од Zara кои можете да ги купите токму сега

Најубавите чанти од Zara кои можете да ги купите токму сега

Исто како за облеката, така и за модните додатоци, посебно за чевли и чанти, Zara секогаш е во чекор со трендовите. Во Zarа секогаш можете да најдете многу убави, модерни и тренди чанти по многу пристапни цени. Ако немате или не сакате да потрошите огромна сума пари на дизајнерски чанти, во Zara, често можете да...

06.04.202303.04.2023
Месечен распоред на „Skopje City Running Club“

Месечен распоред на „Skopje City Running Club“

Колку пати сте си рекле: „Ќе почнам да трчам следната недела“? Колку пати сте сакале да истраете во таа одлука, а потоа поради некоја причина сте ја изгубиле мотивацијата и не сте го направиле ниту првиот чекор? Сигурно имате приоритетни задачи, токму затоа Skopje City Mall реши да создаде уникатна програма за рекреативци и идни...

05.04.202328.04.2023
КАКО ДА ГО ИЗБЕРЕТЕ СОВРШЕНИОТ СЕТ ЗА ДВОР

КАКО ДА ГО ИЗБЕРЕТЕ СОВРШЕНИОТ СЕТ ЗА ДВОР

Подгответе се за летната сезонаи креирајте спомени со преместување на удобноста на вашата дневна соба во градината со сет за двор со скандинавски дизајн. Дали ви треба нов сет кој може да се користи во градината или на терасата? Со сетовите за двор, можете да добиете уште повеќе од нашиот надворешен простор и доцните летни...

04.04.202304.04.2023
Се носат чевли од тексас: најубави од актуелната понуда

Се носат чевли од тексас: најубави од актуелната понуда

Оваа сезона тексасот се враќа на голема врата. Иако никогаш не излегува од мода и никогаш не можете да погрешите со него, понекогаш едноставно е многу популарен, како што е на пример сега. Zara Оваа сезона тексасот го носиме со сѐ и сешто. Колку е популарен зборува и податокот дека најголем тренд оваа сезона е...

04.04.202303.04.2023
Nike shop во Skopje City Mall на нова локација!

Nike shop во Skopje City Mall на нова локација!

Nike shop добива нова локација, на прв кат во Скопје City Mall. На површина од 500 метри квадратни сите љубители на брендот ќе имаат можност да искусат ново шопинг искуство според најсовремените светски стандарди. Големото отворање на новата продавница е закажано за четврток, 6-ти април. Потрошувачите ќе имаат можност да уживаат во нова и проширена...

03.04.202304.04.2023
Mango: за летото кое доаѓа – супер кул сандали со високи потпетици

Mango: за летото кое доаѓа – супер кул сандали со високи потпетици

Нe делат само два-три месеци до почетокот на летната сезона, а одлична вест е што веќе пристигнува поубаво и потопло време. Штом времето се згрее, веднаш помислуваме на сандали со високи потпетици бидејќи убаво ни стојат на нозете и ги прават многу секси. Mango во новата колекција има супер кул папучи со потпетици во кои...

31.03.202331.03.2023
Ајде да џогираме заедно со клубот „Skopje City Running Club“

Ајде да џогираме заедно со клубот „Skopje City Running Club“

Колку пати сте си рекле: „Ќе почнам да трчам следната недела“? Колку пати сте сакале да истраете во таа одлука, а потоа поради некоја причина сте ја изгубиле мотивацијата и не сте го направиле ниту првиот чекор? Сигурно имате приоритетни задачи, токму затоа Skopje City Mall реши да создаде уникатна програма за рекреативци и идни...

28.03.202317.05.2023
ГОЛЕМ ПРВОАПРИЛСКИ MASK’N’МALL ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

ГОЛЕМ ПРВОАПРИЛСКИ MASK’N’МALL ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Главното прво-априлско случување во градот е токму во Скопје Сити Мол. Ве покануваме да дојдете со вашите дечиња или пријатели маскирани и да се приклучите на забавата по повод денот на шегата. Традиционално на 1 април денот на шегата Скопје Сити Мол организира бројни активности за малите и големи маскирани посетители, проследено со многу забава...

27.03.202327.03.2023
Adidas x Stella McCartney: бидете модерни дури и за време на тренингот

Adidas x Stella McCartney: бидете модерни дури и за време на тренингот

Познато е дека убавата спортска опрема, односно облеката и патиките, се половина од мотивацијата за добар тренинг. Очигледно по тоа мото се воделе Adidas и Stella McCartney кога ја реализирале оваа нова соработка во модниот свет. Имено, Adidas во соработка со Stella McCartney објави извонредна “cool” колекција за вежбање, во која може да се најдат одлични...

21.03.202331.03.2023