Се ближи есента: Mango мантили кои моментално се на намалување

Се ближи есента: Mango мантили кои моментално се на намалување

Колку и да ни паѓа тешко што се ближи крајот на летото и крајот на годишните одмори, воедно се радуваме и на возбудата што ни ја носи есента. Есента често значи нови почетоци, бидејќи доаѓа почеток на училишната како и на академската година, но и на нови деловни можности. Исто така, есента ни носи нова...

05.09.202205.09.2022
Back 2 School – Школски свет на попусти и супер акции за новата учебна година

Back 2 School – Школски свет на попусти и супер акции за новата учебна година

Веќе е почеток на новата учебна година, а тоа значи дека е време да се подготвите Вие и Вашите деца за перфектен и безбеден старт. Во овој период во Скопје Сити Мол Ве чекаат супер акции и попусти кои продавниците ги подготвија за Вас и Вашите најмили. Во периодот што следи, во Скопје Сити Мол...

31.08.202231.08.2022
Се носат миди здолништа: најубави модели од актуелната понуда

Се носат миди здолништа: најубави модели од актуелната понуда

Миди здолништата повторно се многу популарни. Лесно можеме да ги комбинираме со кроп топови, блузи, кошули или обични маици и затоа толку многу сакаме да ги носиме. Mango Но, ова лето се многу популарни миди здолништата кои се елегантни. Миди здолништата се идеални за летните вечери или прошетки покрај море. Zara Mango Mango Zara Zara

25.08.202222.08.2022
Детска изложба за Стар Египет, интерактивни тури и подароци за новата училишна година во Скопје Сити Мол

Детска изложба за Стар Египет, интерактивни тури и подароци за новата училишна година во Скопје Сити Мол

Дојде и крајот на летниот распуст, време е да се подготвите Вие и Вашите деца за совршен старт на новата учебна година. Почнувајќи од денес па сѐ до 11.09 во Скопје Сити Мол ве чекаат специјални изненадувања кои овој трговски центар ги подготви за Вас и Вашите најмили. Во периодот што следи, во Скопје Сити...

22.08.202215.09.2022
Oxette – уникатен бренд кој креира накит преку кој ја изразувате вашата посебност

Oxette – уникатен бренд кој креира накит преку кој ја изразувате вашата посебност

Брендот Oxette го задржува сјајот во секоја нова колекција како главна карактеристика во креациите на секоја сезона. Oxette ја лансираше новата колекција „Striking Gold“ за лето 2020 година. Оваа нова колекција зрачи со елеганција и ја истакнува женственоста на секоја жена. Светли креации со релјефни површини во златни нијанси можат да ја дадат сета обнова која...

22.08.202222.08.2022
Calzedonia: Лето 2022 година – време на светли бои

Calzedonia: Лето 2022 година – време на светли бои

Лето 2022 година – време на светли бои и ексклузивни модели и материјалиЗа летото 2022 година, Calzedonia претстави разновидна колекција во која можете за себе да побарате инспирација за модерен костим за капење. Костимите за капење на Calzedonia за лето 2022 се со весели бои и дезени, животински принтови со најразлични детали кои му даваат...

15.08.202222.08.2022
Mango: облеката од лен е идеална за жешките летни денови

Mango: облеката од лен е идеална за жешките летни денови

Летото е во полн ек со екстремно високи температури, а облеката од лен е идеална за жешките летни денови. Ленените влакна се исклучително јаки и удобни за носење, особено при високи температури, бидејќи ленот и овозможува на кожата да дише. Благодарение на брзото ослободување на влагата, ќе се потите помалку во ленената облека и кожата...

05.08.202229.07.2022
Погледнете ја гламурозната колекција за вечерни забави на Zara

Погледнете ја гламурозната колекција за вечерни забави на Zara

Кејт Мос е новото заштитно лице на брендот Zara. Таканаречена Party capsule колекција, ќе ги направи летните забави погламурозни од кога било досега. Колекцијата ‘Into the Night’ е инспирирана од ноќните излегувања во Париз, а воедно е и љубовно писмо до црвените килими, важните настани и сите оние креации кои се реплицираат со децении. Значи, на...

03.08.202229.07.2022
KIKO MILANO ТЕ ЧЕКА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

KIKO MILANO ТЕ ЧЕКА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

Време беше за ново поглавје во кое едвај чекаме да продолжиме заедно да ја раскажуваме приказната за вашите омилени производи. Отсега, целата козметика која е љубов на прв поглед, можете да ја најдете уште поблизу до вас, и тоа во трговскиот центар Сити Мол каде ве очекуваат неодоливи промоции. По повод отворањето, со секоја сметка...

29.07.202229.07.2022
Овие 12 парчиња за лето ќе ве направат модна дама: Од зелен фустан до бели сандали – ги истакнуваме најголемите трендови

Овие 12 парчиња за лето ќе ве направат модна дама: Од зелен фустан до бели сандали – ги истакнуваме најголемите трендови

Летото официјално започнa, а нашите мисли веќе се на брегот, под палматa, со звуците на италијанските канцони. И додека сонливо планираме што ќе спакуваме во патничката торба за овогодинешниот одмор, истовремено сфаќаме дека е време да ја освежиме нашата гардероба со најновите трендови. Следиме само едно правило: таму каде што мирисот на морската сол не...

28.07.202225.07.2022
Розовата нијанса „Barbiecore“ е најголемиот хит на летото, погледнете го изборот на популарни модели

Розовата нијанса „Barbiecore“ е најголемиот хит на летото, погледнете го изборот на популарни модели

СИТЕ СЕ ЛУДИ ПО НОВИОТ ТРЕНД “BARBIECORЕ”Во морето од нови трендови во последно време, најистакнат е „Barbiecore“, благодарение на претстојниот филм со Марго Роби во главната улога, која ќе ја игра најпознатата холивудска русокоса – куклата Барби. Барби е позната по љубовта кон розовата боја, а судејќи по фотографиите од сетот, Марго се чини дека...

26.07.202225.07.2022
ORSAY: Одлична летна колекција AboutYou

ORSAY: Одлична летна колекција AboutYou

Облека која ќе им се допадне на младите девојки но и нивните мајки. Orsay нуди женска облека и додатоци во три области: канцелариска облека, секојдневна и вечерна облека. Минималистите ги сакаат овие фустани, на сите навистина им требаат барем неколку во осовно бои – едноставен крој, чиста боја, одлично прилега. Деловен или секојдневен? Со овој фустан...

22.07.202219.07.2022