Летна колекција на Reserved: колекцијата ја спојува носталгијата со модерноста

Летна колекција на Reserved: колекцијата ја спојува носталгијата со модерноста

Колекцијата ја спојува носталгијата со модерноста, со фантастични нијанси на актуелните летни трендови. Reserved е едно од оние места на кои многу често сме изненадени од добрата понуда на модели. Мора да признаеме дека сме воодушевени од колекцијата главно и затоа што Reserved обрнува внимание на сите големини и градби на женското тело. Понудата изобилува со...

20.07.202219.07.2022
Летни попусти и голема летна распродажба во Скопје Сити Мол

Летни попусти и голема летна распродажба во Скопје Сити Мол

Секоја година јавноста со нетрпение ги очекува големи летни попусти! Оваа година Skopje City Mall и брендовите обезбедија повторно високи попусти односно навистина ”жешки летни” цени за своите посетители. Во месец Јули во Скопје Сити Мол започнуваат најголемите попусти и промоции кои продавниците ќе ги понудат на летните колекции. „Месец Јули е секогаш атрактивен за...

14.07.202214.07.2022
Повторно отворена собата за доење во Скопје Сити Мол – „Аџибадем Систина“ ја опреми собата

Повторно отворена собата за доење во Скопје Сити Мол – „Аџибадем Систина“ ја опреми собата

Со цел да го поддржиме доењето како најдобар избор за исхрана на новороденчињата и бебињата, Клиничка болница „Аџибадем Систина“ целосно ја опреми Собата за доење во „Скопје Сити Мол“. За сите доилки кои го посетуваат овој трговски центар, обезбедивме удобно и пријатно катче наменето за најубавиот чин на секоја мајка. Собата е опремена со сите...

11.07.202211.07.2022
Stradivarius – женски фустани кои ги следат најновите модни трендови – Лето 2022 година

Stradivarius – женски фустани кои ги следат најновите модни трендови – Лето 2022 година

Женски фустани кои ги следат најновите модни трендови – Лето 2022 Не размислувајте премногу и бидете модерни и женствени во фустаните на Stradivarius! Кратки романтични фустани со цветен дезен … Фустан со животински принт Сатенски комбинезон Краток фустан со корсет Краток фустан со мал изрез Миди фустани со шлицови

08.07.202206.07.2022
Kошулите од лен ги сакаме во летната сезона, а некои од најдобрите модели можете да ги најдете во Zara

Kошулите од лен ги сакаме во летната сезона, а некои од најдобрите модели можете да ги најдете во Zara

Пронајдете ги најпосакувани летни кошули од вашиот омилен материјал за лето 2022 година. Секој кој има облечено парче облека од лен знае дека тој е исклучително удобен материјал. Природните влакна добиени од лен се исклучителни и имаат ефект на ладење на кожата, што е посебно добредојдено во борбата против летните горештини. Кога зборуваме за ленени...

06.07.202206.07.2022
3х3 2k22 во Skopje City Mall

3х3 2k22 во Skopje City Mall

Здружението “3×3 Basketball Skopje” Македонија заедно со Скопје Сити Мол, на 1ви, 2ри и 3ти јули организираат голем спортски спектакл, rooftop FIBA 3х3 баскет турнир. Ќе се одржува на катната гаража на трговскиот центар. Заинтересираните “баскетболџии” ќе можат да се пријавуваат за турнирот на info@3x3macedonia.mk или на инстаграм профилот на 3x3macedonia. Овој 3х3 баскет турнир...

28.06.202206.07.2022
Massimo Dutti – одличен избор на фустани за сите прилики

Massimo Dutti – одличен избор на фустани за сите прилики

Massimo Dutti нуди одличен избор на фустани кои можете да ги прилагодите на секоја пригода. Фустаните се популарно парче облека, особено во лето. Практични се, едноставни, погодни за топлите летни денови, а со малку труд можете брзо да добиете добра комбинација на облека. Животинските принтови и цветните дезени се популарни оваа сезона, што е видливо...

22.06.202220.06.2022
Подгответе се за летото со попусти и забава – Late Night Shopping во Скопје Сити Мол!

Подгответе се за летото со попусти и забава – Late Night Shopping во Скопје Сити Мол!

Веќе десет години најомилен дел од јуни се неверојатните попусти во омилениот трговски центар, кои кулминираат со најдобриот ден за попуст во кој продавниците во Скопје Сити Мол работат до полноќ – Late Night Shopping во Скопје Сити Мол. Оваа година за посетителите и љубителите на шопингот подготвивме извонредни попусти, но и одлична забава за...

20.06.202227.06.2022
За љубителите на точакот: Поставена сервисна станица за велосипеди во Скопје Сити Мол

За љубителите на точакот: Поставена сервисна станица за велосипеди во Скопје Сити Мол

Во рамките на проектот на АМСМ, „ВРТИ БЕЗГРИЖНО“ чија цел е зголемување на безбедноста на велосипедистите во сообраќајот, минатата недела, на различни локации на територијата на град Скопје, беа поставени пет сервисни станици за велосипеди.Сервисните станици располагаат со воздушна механичка пумпа, хекс клучеви, штрафцигери, конусни клучеви и друг ситен алат за проверка и поправка на...

20.06.202221.06.2022
Одлична летна колекција за плажа на Reserved

Одлична летна колекција за плажа на Reserved

Исто како Zara и Mango, Reserved ја лансираше својата летна колекција на неопходни работи за плажа. Reserved е едно од оние места на кои многу често сме изненадени од добрата понуда на модели. Мора да признаеме дека сме воодушевени од колекцијата за плажа главно затоа што Reserved обрна внимание на сите големини и градби на телото....

14.06.202213.06.2022
Костими за капење New Yorker – колекција лето 2022 година

Костими за капење New Yorker – колекција лето 2022 година

Костимите за капење на New Yorker изобилуваат со бои како и креативни и интересни модели. При изборот на костим за капење, New Yorker нуди можност за комбинирање на различни долни и горни делови за да може лесно да се прилагоди на обликот на телото по желба. Костимите за капење New Yorker вклучуваат различни модели од...

13.06.202209.06.2022
Late Matinee во Скопје Сити Мол – Урбани музички звуци на отворената летна сцена во месец јуни

Late Matinee во Скопје Сити Мол – Урбани музички звуци на отворената летна сцена во месец јуни

Скопје Сити Мол им го разубавува јуни на жителите на Скопје и своите посетители со возбудлива музичка програма на отворената летна сцена со осум концертни настапи на современи домашни изведувачи и бендови кои негуваат свој специфичен модерен звук на џез и фанк. Почнувајќи од 3 јуни, секој вторник и четврток во јуни, од 19.00 до...

09.06.202216.06.2022