Штепуваните јакни се есенски хит: Новите модели доаѓаат во различни должини и бои, а најпопуларни се црната, маслинестата, темносината, жолтата и бежот

 
 
   

Штепуваните јакни не се најнов тренд, но оваа есен и зима ќе доживеат врв на популарност.

Иако есента се уште не ни ги покажала забите, веќе се дефинирани неколку парчиња облека кои ќе ја одбележат сезоната. Една од најпопуларните е штепувана јакна, која е на нашиот радар и изминативе неколку зими. Сепак, оваа година на улиците ќе владеат главно големи модели, со дефинирана штепована завршница во апстрактни дезени.

Новите модели доаѓаат во различни должини и бои, а најпопуларни се црната, маслинестата, темносината, жолтата и бежот. Јакните се разликуваат и по разни детали, како што се јаките, џебовите и качулките, па сигурни сме дека секој ќе си го наjде својот фаворит.

Во галеријата погледнете ги омилените модели на high-street брендовите во продавниците на Скопје Сити Мол.

MANGO

ZARA

STRADIVARIUS

BERSHKA

ZARA

ZARA

ZARA

ZARA


 
 
   
Translate in English»