BEST BUY акција во Нептун! Најпродаваните производи во 2018г. по супер цени со големи попусти!

BEST BUY акција во Нептун! Најпродаваните производи во 2018г. по супер цени со големи попусти!

BEST BUY акција во Нептун, најпродаваните производи во 2018г. сега по супер цени со големи попусти! Нептун како најголем малопродажен ланец за бела техника и електроника во Македонија на своите потрошувачи им овозможи исклучителна можност, најпродаваните производи од сите категории во промотивниот период од 12-27.11.2018 да ги набават со големи попусти. ·         Телевизори ·         Фрижидери...

12.11.201812.11.2018
Славиме 45 години од постоењето на „yellow boots“!

Славиме 45 години од постоењето на „yellow boots“!

Овој викенд славиме 45 години постоење на легендарните жолти чизми! 🎈🎉 Кога прв пат се појавија жолтите чизми, никој не замислуваше дека ќе станат вистинска класика. Но, 45 години подоцна овие чизми кои се одликуваат со издржлив ѓон и премиум кожа се многу повеќе од легендарни. Тие се икона! *** Викендов уживајте во попустот од...

09.11.201809.11.2018
Cineplexx MK полни 6 годинки

Cineplexx MK полни 6 годинки

Дечки и девојки, на 9ти ноември Cineplexx MK полни 6 годинки  Ќе дуваме свеќички на нашата 🎂, ќе се дружиме и ќе гледаме филмови по супер цена од само 100 денари за билет!  Наскоро со повеќе информации.

08.11.201808.11.2018
Повелете „Во светот на Физиката“ во Skopje City Mall!

Повелете „Во светот на Физиката“ во Skopje City Mall!

Во омилениот„Скопје Сити Мол” овој викенд 09 и 10ти ноември ќе се одржува манифестацијата „Во светот на Физиката“ која ќе опфати натпревари, експерименти, работилници, предавања и изложби за сите генерации.   Настанот вторпат заедно ќе го организираат Друштвото на физичарите на Република Македонија, и „Скопје Сити Мол“, овој пат како продолжение на Месец на Науката,...

05.11.201809.11.2018
„Lucky days” во НЕПТУН од 05-08 ноември – Најголеми попусти на целиот асортиман!

„Lucky days” во НЕПТУН од 05-08 ноември – Најголеми попусти на целиот асортиман!

„Lucky days” во НЕПТУН од 05-08 ноември со најголеми попусти на целиот асортиман и шопинг до 48 рати со happy кредит! Искористете го oвој „Lucky days” и добијте: – НАЈГОЛЕМИ ПОПУСТИ на целиот асортиман! – Кешбек од 5% при купување со кобрендираната НЛБ haPPy MasterCARD картичка – За секоја кумулативна купопродажба во вкупна вредност од ...

05.11.201805.11.2018
Новата Nike Tech Pack колекција пристигна во Nike Shop во Skopje City Mall

Новата Nike Tech Pack колекција пристигна во Nike Shop во Skopje City Mall

Голем број љубители на брендот Nike оваа сезона ќе можат да уживаат во спортската облека од најновата колекција на Tech Pack, која пристигна во Nike shop во Скопје City Mall. Главните карактеристики кои ја прават оваа колекција толку посебна се иновативните и експресивните материјали кои се прилагодуваат на телото и го олеснуваат движењето за време...

02.11.201802.11.2018
Отворен ден на Вардар: Дружете се со ракометарите, добијте награди и попусти

Отворен ден на Вардар: Дружете се со ракометарите, добијте награди и попусти

Сакате да ги запознаете ракометарите на Вардар, новите и оние што се неразделен дел од тимот, што сезонава на клубот му донесоа многу радости и победи❓ Да се фотографирате со некои од нив❓ Да добиете автограм на својата маичка или некој друг ваш сувенир❓ Или пак да ги прашате за претходните успеси, за титулата во...

29.10.201830.10.2018
„Страшни денови“ во Скопје Сити Мол

„Страшни денови“ во Скопје Сити Мол

Дали знаете дека Halloween или „Ноќта на вештерките“ е празник кој се слави секоја година на 31 октомври и се прославува речиси низ целиот свет? Затоа Скопје Сити Мол во следните денови организира четиридневен настан за сите љубители на „стравот”. Страшната Вештерка ќе раскажува морничави приказни, најмалите креативно ќе се изразуваат на тема „страв” и...

25.10.201825.10.2018
Со прочистувачите на воздух добивате до 97% почист воздух!

Со прочистувачите на воздух добивате до 97% почист воздух!

Со прочистувачите на воздух добивате до 97% почист воздух! Дознајте ги сите придобивки и каде може да набавите Со почетокот на есента и припремите за грејната сезона, загриженоста од загадувањето станува актуелна тема на разговор помеѓу луѓето во Македонија. Иако често се дискутира темата, луѓето ретко преземаат нешто за да го заштитат својот дом и...

22.10.201822.10.2018
Ретро шарм во современа форма на Bitsiani есен/зима 2018

Ретро шарм во современа форма на Bitsiani есен/зима 2018

Инспирирана од ретро мажот и вистинскиот џентлмен, новата фотосесија на брендот Bitsiani има винтиџ шарм кој доаѓа во модерна форма. Класичните одела со современ крој кој ја следи линијата на телото, како и секогаш се надополнети со внимателно избрани модни додатоци кои му даваат специфичност на целосниот изглед. Боите кои се актуелна комбинација сезонава се...

19.10.201819.10.2018
Настан ,,Заштитата при работа е важна за сите, добра е и за Вас, и за работата, и за вработените”

Настан ,,Заштитата при работа е важна за сите, добра е и за Вас, и за работата, и за вработените”

ЗДРУЖЕНИЕТО НА ИНЖЕНЕРИ ЗА ЗАШТИТА ТУТЕЛА, Скопје, како медиумски партнер на Европската агенција за безбедност и здравје при работа (EU OSHA) за тековната кампања 2018 – 2019 г., во соработка со City Mall ВЕ ПОКАНУВА!!! заедно, сите, достоинствено и масовно да се приклучите и да ја одбележиме Европската недела за безбедност и здравје при работа....

18.10.201818.10.2018