ВЛЕЗИ ВО НОВИОТ СВЕТ НА ЧОВЕКОТ ПАЈАК ОВОЈ СЕМЕЕН ДЕН

ВЛЕЗИ ВО НОВИОТ СВЕТ НА ЧОВЕКОТ ПАЈАК ОВОЈ СЕМЕЕН ДЕН

На најновиот Семеен Ден во Cineplexx, дојди облечен во твојот најдобар Спајдермен костим и добиј можност да добиеш часовниксо ликот на Спајдермен од Flik Flak, или пак најновото Спајдермен Мени со играчка по избор. Ќе боиме на лице, ќе боиме и цртаме. Се гледаме во кино од 12-15:00, оваа сабота на 15.12.2018 Станува збор за новиот Spider-Man свет и сосема друга приказна која ќе не натера да се преиспитаме за...

14.12.201814.12.2018
ЗА КРАЈ НА 2018: GIBONNI ВО СКОПЈЕ КАКО ХЕДЛАЈНЕР НА ALL YOU NEED IS LOVE FESTIVAL!

ЗА КРАЈ НА 2018: GIBONNI ВО СКОПЈЕ КАКО ХЕДЛАЈНЕР НА ALL YOU NEED IS LOVE FESTIVAL!

Во Скопје Сити Мол се одража прескоференција по повод следните големи концерти во Скопје. За да авалонскава година заврши како што треба, со навистина огромен ќеиф ви најавуваме: најголемата музичка актуелна регионална ѕвезда GIBONNI ќе биде хедлајнер на овогодинешното издание на фестивалот All you need is love, во недела на 23-ти декември!  Идеална прилика за голема...

13.12.201814.12.2018
Алпско и Скопје Сити Мол те носат на кампот на „кралевите“

Алпско и Скопје Сити Мол те носат на кампот на „кралевите“

Светски фудбал, шпански тренери , кралско искуство од 14 до 18 јануари фондацијата на најтрофејниот клуб на планетава, Реал Мадрид организира камп во Охрид во хотелскиот компекс ” Аквалина”. .На месец дена пред почетокот на вториот камп на мадридистите Алпско млеко и Скопје Сити Мол подаруваат ваучери за учество на три деца кои преку своите...

10.12.201811.12.2018
Среќна и безбедна 2019 годинапетардите не се играчки

Среќна и безбедна 2019 годинапетардите не се играчки

Утре (ПЕТОК) во Скопје Сити Мол, СВР Скопје, Одделението за превенција во 12.00 часот, на платото пред Скопје Сити Мол во соработка со Општина Карпош, Црвен крст на Град Скопје и ученици од основните училишта од општината, ќе се реализираат превентивни активности во рамките на кампањата ,,Среќна и безбедна 2019 годинапетардите не се играчки“. Основна...

06.12.201806.12.2018
Новогодишен свет на бајките во Skopje City Mall

Новогодишен свет на бајките во Skopje City Mall

1За прв пат кај нас, и за прв пат во еден шопинг мол во регионот, во Скопје Сити Мол од 07 декември па се до 07 јануари 2019, децата а и возрасните ќе можат да уживаат во Новогодишниот свет на бајките. Секој од вас ќе има можност за прв пат да присуствува и да ужива...

05.12.201811.12.2018
Оваа сабота отворена работилница “Интерпретација на Пикасо”

Оваа сабота отворена работилница “Интерпретација на Пикасо”

Оваа сабота Ве покануваме на отворена работилница под водство на учениците од Меѓународното училиште НОВА. 👨‍🎨 Од 12:00-14:00 Учениците од 8 одд. имаа и можност да се претстават со својата изложба на тема “Интерпретација на Пикасо”. Го прооучуваа неговиот живот, важност за општеството, правецот на создавање и доминантноста и влијанието на продажните аукции. Се гледаме во...

29.11.201830.11.2018
Дон Кихот БОЉШОЈ, 2018

Дон Кихот БОЉШОЈ, 2018

Музика: Леон Минкус Кореографија: Алексеј Федејечев Недела, 2 декември 2018 година во 16:00ч Времетраење: 175 минути Оригинален наслов: Don Quichotte (Ballett), Moskau Bolshoi, 2018 Почеток на филмот: 02.12.2018 Траење на филмот: 175 Минути Земја / година: RUS/2018 Жанр: Балет СОДРЖИНА Инспириран од јуначките приказни за храбрите витези, Дон Кихот од Ла Манча и неговиот верен слуга Санчо Панса...

26.11.201826.11.2018
Skopje City Mall ве води на Taksirat Festival #20 ‼

Skopje City Mall ве води на Taksirat Festival #20 ‼

Skopje City Mall ве води на Taksirat Festival #20 ‼ Во најголемиот шопинг настан за оваа година 🌟 Black Friday 🌟билетите за јубилејниот 20-ти ТАКСИРАТ се со дури 40% попуст од финалната цена 👉 само на продажниот штанд во Skopje City Mall и само за време на Black Friday & Weekend! 🎶👌 Главната вечер и финалната прослава на јубилејната 20-ка на ТАКСИРАТ ги...

22.11.201822.11.2018
Оваа сабота Jumping Clay работилница во Скопје Сити Мол

Оваа сабота Jumping Clay работилница во Скопје Сити Мол

Пријатели оваа сабота  СВЕТСКИОТ ХИТ Jumping Clay  работилница во Скопје Сити Мол  Бидете и вие дел од оваа супер 3D КРЕАТИВНА РАБОТИЛНИЦА ЗА МОДЕЛИРАЊЕ Повелете 12:30 – 14:30 на втор кат Jumping Clay е мултинационална едукативна компанија која се специјализира  во едукативни активности преку моделирање на фигури од полимерска глина. Нашата мисија е да креираме...

16.11.201816.11.2018
BEST BUY акција во Нептун! Најпродаваните производи во 2018г. по супер цени со големи попусти!

BEST BUY акција во Нептун! Најпродаваните производи во 2018г. по супер цени со големи попусти!

BEST BUY акција во Нептун, најпродаваните производи во 2018г. сега по супер цени со големи попусти! Нептун како најголем малопродажен ланец за бела техника и електроника во Македонија на своите потрошувачи им овозможи исклучителна можност, најпродаваните производи од сите категории во промотивниот период од 12-27.11.2018 да ги набават со големи попусти. ·         Телевизори ·         Фрижидери...

12.11.201812.11.2018
Славиме 45 години од постоењето на „yellow boots“!

Славиме 45 години од постоењето на „yellow boots“!

Овој викенд славиме 45 години постоење на легендарните жолти чизми! 🎈🎉 Кога прв пат се појавија жолтите чизми, никој не замислуваше дека ќе станат вистинска класика. Но, 45 години подоцна овие чизми кои се одликуваат со издржлив ѓон и премиум кожа се многу повеќе од легендарни. Тие се икона! *** Викендов уживајте во попустот од...

09.11.201809.11.2018